HTC One — Htc One M8 (Görülmemiş Sorun) ! :(

• Cevaplar:8
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

19.Eyl.2015 18:08:47 via Website

3 ay önce Ali Expressten gümüş renkli Htc One M8 getirttim. İmei'si atılmış ve bütün güncellemeleri yapılmış bir şekilde geldi. Bana geldiğinde doğal olarak sim kartı ve hafıza kartını takıp çalıştırdım fakat yapmış olduğum her aramada ya bağlantı kopukluğu oldu veyahut aramalarım kapalı şeklinde sonuçlandı. :/ Artı olarakta mobil internetin çekim performansı 10 üzerinden 1 yani. Neredeyse hiç çekmiyor.
Avea kullanıyorum, öncelikle müşteri hizmetlerini aradım hattın ve mobil internetin yapılandırılmasını istedim, işlemi yaptılar, telefonu kapatıp açtım fakat sorun yine devam etti, sonra bayisine gidip orjinal olması adına küçültülen simkartın yedeğini çıkarttırdım, taktım yine sorun devam ediyor. En son olarak doğubankta Delta İletişim'e verdim, tamı tamına 29 gün teknik serviste kaldı, herşeyine bakıldığı ve hiçbir sorunu olmadığı gibi saçma bir sonuç söylendi bana. Telefonun ekranına baktığınızda hem hat hem mobil internet full çekiyo görülüyo ama hala telefonum arama yapmıyor, mobil internetin performansı ise sıfıra yakın. Kime götürdüysem/anlattıysam kimse bişey bilmiyo, söyleyemiyo. :( Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• Forum girişleri 442

19.Eyl.2015 18:13:00 via App

ustte 3g veya h+ yazilari cikiyomu yoksa sadece E mi yaziyor

Android Candır

• Forum girişleri 251

19.Eyl.2015 19:12:47 via Website

3g ile h+ dan hangisi daha iyi çekiyor E çekmiyor onu biliyozda bazen h+ bazen 3g genellikle 4g duruyor anlamadım nolduğun

• Forum girişleri 4

19.Eyl.2015 21:46:40 via Website

hocam e yazısında zaten her telefon az çekiyo gibi ama ben h+ yazan ve full çeken yerde 150 kb'lık foto bile açamıyorum sen düşün... :(

• Forum girişleri 4

19.Eyl.2015 21:47:19 via Website

ersun şenturk

hocam e yazısında zaten her telefon az çekiyo gibi ama ben h+ yazan ve full çeken yerde 150 kb'lık foto bile açamıyorum sen düşün... :(

• Forum girişleri 4

19.Eyl.2015 21:51:39 via Website

nemesis41

3g ile h+ dan hangisi daha iyi çekiyor E çekmiyor onu biliyozda bazen h+ bazen 3g genellikle 4g duruyor anlamadım nolduğun

valla bana bi dünya şey söylediler bu konuda, yok yurtdışından gelen telefonların şebeke ayarı 4G'ye ayarlıymış burada o altyapı olmadığı için böyle oluyomuş, yok işte yüklenirken kurulan program versiyonları farklıymış ondan oluyomuş, yok işte yurtdışından imeisini kırdırıp başka bir telefonun imei numarasına kaydettirsen burada herhangi bir sıkıntı çıkmasa bile yine de böyle arama, internet vs. sıkıntı oluyormuş, bunun için illa ki lagal olarak yine bi pasaporta işletmek gerekiyormuş o zaman düzeliyormuş. Ben anlamadım valla bu ne saçma bi olaydır böyle :?

• Forum girişleri 442

19.Eyl.2015 22:57:03 via App

koray

nemesis41

valla bana bi dünya şey söylediler bu konuda, yok yurtdışından gelen telefonların şebeke ayarı 4G'ye ayarlıymış burada o altyapı olmadığı için böyle oluyomuş, yok işte yüklenirken kurulan program versiyonları farklıymış ondan oluyomuş, yok işte yurtdışından imeisini kırdırıp başka bir telefonun imei numarasına kaydettirsen burada herhangi bir sıkıntı çıkmasa bile yine de böyle arama, internet vs. sıkıntı oluyormuş, bunun için illa ki lagal olarak yine bi pasaporta işletmek gerekiyormuş o zaman düzeliyormuş. Ben anlamadım valla bu ne saçma bi olaydır böyle :?

gercekten gorulmemis bir sorun allah kolaylik versin

Android Candır

• Forum girişleri 251

21.Eyl.2015 18:44:50 via Website

koray

ersun şenturk

orası öyle bendede 4g yazıyor whatsapta resim yükliycek inek gibi bekliyom yarım saat .D

• Forum girişleri 4

17.Kas.2015 13:42:29 via Website

• Büyük ihtimal telefonunuz M8'in WCDMA sürümüdür. Bu ulusal bir çekim platformu içeren modellerden değildir yani CAT çekimlerini desteklemez kendi ülkesine özgü çekim platformlarını destekler.
  • Ancak CDMA ise İMEİ kayıt yapılırken telefonla oynanmış olabilir. Model T-mobile, AT&T gibi telekomünikasyon şirketlerinin ise sorun buradan kaynaklı olabilir, bootloaderda yazan CID numaranıza bakıp telefonunuzun CID numarasına göre hangi telekomünikasyona bağlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Çözüm olarak; öncelikle cihazınızı S-OFF yapmanızı öneririm (ancak IMEI kayıtlı telefonalar çoğunlukla S-OFF'dur zaten bu da bootloaderda en yukarda yazar) daha sonra CID numaranızı super CID yani 11111111 yapmalısınız ve ardından HTC nin kendi sitesinde Unlocked/Developer cihazlar için verdiği stock romu yüklemesiniz.

Bu işlemlerin ardından düzelme ihtimali çok yüksek ancak yine de düzelmiyorsa yanlış bir satın alma tercihi yaptığınıza işarettir kolay gelsin.