bu laptop nasıl sizce alınır mı?

• Cevaplar:12
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 488

22.Eyl.2015 08:11:35 via Website

Baba Mrb

arkadaşlar günlük kullanım için internet film video vs ayrııca üniversite öğrencisi olduğum için ödev yaparım sunum yaparım bu gibi işlemler için linkteki laptop alınır mı iş görürmü

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/exper-flex-nb-a5v-23156i3-2348m4gb250gbgt520m-1gbfreedos-P77980806

Merhaba, öncelikle bir öğrenci için ideal makine.
İleri düzey oyunları oynayamazsın ama internet video vs çok yönlü işini görür.
Tek eksiği İçerisinde işletim sistemi yok kendin yükleyeceksin, HDMI bağlantısı yok artı içerisindeki harddisk yeterli kapasitede değil ama 250 GB arşiv tutmazsan çok hayli yeter. :)

Fiyat performans düşünürsen ben tavsiye ederim, ama uzun soluklu bir cihaz değil en fazla 2 yıllık ömrü var.

Sanırım paralel ithalat ama fiyatı piyasada nedir bilmiyorum. Çok altında ise tercih edilebilir. Sonuçta tenkoleji şans işi :)

Ne olacağını bilemiyorsun.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 122

22.Eyl.2015 10:08:35 via Website

Hocam pek birşey arşivlemem genelde resim falan temiz kullansam iki seneden daha fazla gitmez mi ayrıca sistemi kendim kurmam çok zor bir işlemmidir 4g ramliler genelde 800 lira üzerinden başlıyor ayrıca harici ekran kartı yok olanlarda 1.100 falan geçik hocam bunun harici ekran kartıda var 1gb çok uygun geldi fiyatı

• Forum girişleri 251

22.Eyl.2015 13:29:44 via Website

Baba Mrb

Hocam pek birşey arşivlemem genelde resim falan temiz kullansam iki seneden daha fazla gitmez mi ayrıca sistemi kendim kurmam çok zor bir işlemmidir 4g ramliler genelde 800 lira üzerinden başlıyor ayrıca harici ekran kartı yok olanlarda 1.100 falan geçik hocam bunun harici ekran kartıda var 1gb çok uygun geldi fiyatı

exper grundig casper almada 1gb ramli alsanda olur o kadar diyorum

• Forum girişleri 251

24.Eyl.2015 09:00:06 via Website

Baba Mrb

neden ki hocam?

şuan dolar çok yüksek ayrıca bu markalarda özellikle casperda aşırı ısınma sorunu var aldıktan sonra 100 tl ye notebook soğutucusu alman gerekicek tavsiyem thermaltake marka ve her 6 ayda bu laptopların içini açıp temizleyip termal macununu değiştirip fan yağını koyman gerekir 2 yıl sonra o fanı değiştirmen gerekir ben 2012 de en büyük karımı sony vaio laptop alarak yaptım 6gb ram i5 3230m işlemci amd hd 7870 2gb ekran kartıyla 1300tl ye aldım ve ben aldıktan 3 ay sonra sony vaioyu sattı fakat destek konusunda hiç bir sıkıntı çekmedim ısınma konusundada 3 yıldır içini temizlemedim daha hiç maşallahı var sana tavsiyem almışken biraz biriktir kaliteli bişi al dolar düşsün 2016 başında al ve şuan sony kalitesine yakın kalitede tek toshiba var toshiba asus hp lenovo öneririm hp lenovo son tercihlerin olsun

• Forum girişleri 122

24.Eyl.2015 13:55:29 via Website

Zaten DOA Üürnmüş hocam onuda biraz araştırttım galiba bi arıza nedeniyle servise verilip arızası giderilmiş cihazlar oluyormuş o needenle ucuzmuş bu kadar meğerse

• Forum girişleri 251

24.Eyl.2015 17:45:26 via Website

Baba Mrb

Zaten DOA Üürnmüş hocam onuda biraz araştırttım galiba bi arıza nedeniyle servise verilip arızası giderilmiş cihazlar oluyormuş o needenle ucuzmuş bu kadar meğerse

bende baktım öneriyim diyede intel celeron lular 600-800tl arası :D

• Forum girişleri 122

24.Eyl.2015 18:16:33 via Website

peki hocam 2gb ramliler dahili ekran kartlılar falan işimi görürmü :)

• Forum girişleri 251

24.Eyl.2015 19:38:31 via Website

Baba Mrb

peki hocam 2gb ramliler dahili ekran kartlılar falan işimi görürmü :)

oyun oynamıycağım diyorsun dahili ekran kartı olması daha işine gelmesi lazım dahililer daha az ısınıyor veya çift ekran kartlıysa tercihin olsun :) ama 2 gb ram in ddr ı önemli ddr3 se görür ama office de felan fazla performans bekleme iki.el temizinden 4gb lı i3 lü bulmaya çalış :)

• Forum girişleri 122

24.Eyl.2015 20:07:40 via Website

gittigidiyorda çok güzel ikinci el makineler var güvenilirmi sence 4gb ram i5 parmak izi okuyucu asus dell vs hani baya güzel makinalar 400-500 liraneredeyse ama işte alınırmı sence mağaza puanına bakılarak

• Forum girişleri 251

24.Eyl.2015 21:47:30 via Website

Baba Mrb

gittigidiyorda çok güzel ikinci el makineler var güvenilirmi sence 4gb ram i5 parmak izi okuyucu asus dell vs hani baya güzel makinalar 400-500 liraneredeyse ama işte alınırmı sence mağaza puanına bakılarak

mağaza puanına bakma sonuçta mağaza puanı ürünün kalitesinden değil kargo teslimi iletişim felan onlara göre veriliyor parmak izi okuyucu su olmasın mümkün olduğu kadar riskli 2.el tanıdık bulman lazım gidip görmen lazım internet cafelere felan sor onlarda oluyor 2 el laptop