Samsung Galaxy S3 — Kamera Bulanık Yurt Dışı Cihazı (Root/imei)

• Cevaplar:18
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 01:58:43 via Website

Merhaba iyi günler. Telefonum Samsung Galaxy S3 (İ9305) 4G avrupa modeli telefon.
Telefoncudan İmei attırdık sonrasında kamera puslu göstermeye başladı. Odaklanma problemi var.
Elimi iyice yaklaştırdığımda veya başka bişeye yaklaştırdığımda hd kalite gösteriyor. yalnız normal bi fotoğraf çekmeye çalıştığınızda bir adım uzaktaki birini bile puslu buğulu gösteriyor. odaklanma dikdörtgeni odaklanmaya çalışırken kırmızı işarette oluyor sürekli. yanılmıyorsam o dikdörtgen odaklanınca yeşil oluyor.
yeni bi kamera istettirdim aldım taktım o da aynı problemi veriyor. ses+home+powerden sıfırladım yine olmadı.
yardım edebilecek biri var mı sorunu çözemedim. bi yerden orjinal çıkma kamera buldum almayı düşünüyorum ama öce bi çözüm varsa burada bulmak istedim bi defa aldım zaten yine boşuna para vermeyelim çözüm bulunabilirse.
saygılarımla şimdiden değerli yorumlarınızı bekliyorum. Yardım eden, etmeyen herkese teşekkürler.

• Forum girişleri 251

26.Eyl.2015 02:36:02 via Website

ferhat özel

Merhaba iyi günler. Telefonum Samsung Galaxy S3 (İ9305) 4G avrupa modeli telefon.
Telefoncudan İmei attırdık sonrasında kamera puslu göstermeye başladı. Odaklanma problemi var.
Elimi iyice yaklaştırdığımda veya başka bişeye yaklaştırdığımda hd kalite gösteriyor. yalnız normal bi fotoğraf çekmeye çalıştığınızda bir adım uzaktaki birini bile puslu buğulu gösteriyor. odaklanma dikdörtgeni odaklanmaya çalışırken kırmızı işarette oluyor sürekli. yanılmıyorsam o dikdörtgen odaklanınca yeşil oluyor.
yeni bi kamera istettirdim aldım taktım o da aynı problemi veriyor. ses+home+powerden sıfırladım yine olmadı.
yardım edebilecek biri var mı sorunu çözemedim. bi yerden orjinal çıkma kamera buldum almayı düşünüyorum ama öce bi çözüm varsa burada bulmak istedim bi defa aldım zaten yine boşuna para vermeyelim çözüm bulunabilirse.
saygılarımla şimdiden değerli yorumlarınızı bekliyorum. Yardım eden, etmeyen herkese teşekkürler.

eğer yeni kamera taktın ve sorun devam ediyorsa sorun yazılımsal dır telefona root vs falan filan bişisi varmı ?

• Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 11:13:25 via Website

Root var galiba bilmiyorum yurt dışından getirdik telefoncuya verdim birkaç uygulama yükledi yeni kurulum yapmam gerekiyor dedi ve imei attı. telefon yazılımlarından fazla anlamam ondan bilgi almak istiyorum. yeni bi yazılım atarsam imei silinir mi o da ayrı bi sorun şimdi ? yardımcı olursanız sevinirim. ve cihaza yazılım atılması gerekiyorsa hangisini sürümü atayım ?

• Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 11:34:16 via Website

Süper su diye bi uygulama geldi Sıfırladıktan sonra o da durduruldu diye uyarı verdi.

— değiştirilme tarihi 26.Eyl.2015 11:35:10

• Forum girişleri 251

26.Eyl.2015 12:27:21 via Website

ferhat özel

Süper su diye bi uygulama geldi Sıfırladıktan sonra o da durduruldu diye uyarı verdi.

tamam rootlamışlar :) odin ile stock rom kurdurt imei konusnda bir bilgim yok yanlız :)

• Forum girişleri 442

26.Eyl.2015 12:27:33 via App

temiz yazilim atmalisin ama imei atilmis ise imei gidebilir
bence sen o cihazdan umidini kes sat kurtul

Android Candır

• Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 17:12:01 via Website

Stock rom normaldediğiniz ne oluyor ki jelly bean 4.3 atsam olur mu yoksa ayrı bişey mi odin kurdum ben

• Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 17:14:10 via Website

imageimage

biri uzaktan biri biraz daha yakından çekildi daha yakına gelince hd oluyor net

• Forum girişleri 442

26.Eyl.2015 20:07:21 via App

bu tamamen yazilimsal bana kalirsa
farkli bir kamera uygulamasiyla denermisin ornegin google kamera

Android Candır

• Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 21:39:05 via Website

Tamam Şu anda Telefona 1.5 gb lik jelly bean atıyorum Telefoncu kitkat 4.4.4. yüklemişti.
ama bi tane daha var jelly bean diyor 15 mb gibi bişey onu yükledim kamera hala aynı.
sormak istediğim 15 mb olan ne oluyor 1.5 gb olan ne oluyor ikisine de jelly bean diyor.

• Forum girişleri 13

26.Eyl.2015 21:42:21 via Website

Ve bişey daha 1.5 gblik olan dosyayı yüklemeye çalışıyorum ama sonuna kadar geliyor tam biteceği sırada fail diyor. marka model s3 i9305 (4G) i9300 değil avrupa üretimi tr de yok.

• Forum girişleri 13

27.Eyl.2015 01:56:28 via Website

Arkadaşlar cihazı ''Kies'' in eline bıraktım üretici yazılımı yüklemesi ve başlatma durumuna getirme seçeneğini seçtim ama sonuç yine aynı hala kamera bulanık :( ne yapabilirim. stock root denilen bu oluyor galiba orjinal yazılımı da yükledim ama olmadı. (kitkat 4.4.4) bu sürümü yükledi yine bana acaba sürümden dolayı uyuşmazlık mı var çözemedim.
not: ön kamera her sürümde sağlam sıkıntı yok sadece arka kameram etkilendi.
bu çektiklerimde kamerayı iyice yaklaştırınca verdiği görüntü gayet iyi ama diğer resimleri de gördünüz ben işin içinden çıkamadım anlamadım bi türlü sorunu

imageimage

— değiştirilme tarihi 27.Eyl.2015 02:24:12

• Forum girişleri 251

27.Eyl.2015 17:04:26 via Website

zoomla kullan sende 2 adım geriden çek :D yapçak bişi gelmiyor sorun yazılımsal ama

• Forum girişleri 13

27.Eyl.2015 21:23:26 via Website

:) Sorun zoom değil ki zaten geriden çekince öyle kamera mutlaka yaklaşması lazım uzaktan zoom yapsan bile bozuk kamera.
hangi sürüm atayım bi bilginiz var mı?

• Forum girişleri 251

28.Eyl.2015 15:57:09 via Website

ferhat özel

:) Sorun zoom değil ki zaten geriden çekince öyle kamera mutlaka yaklaşması lazım uzaktan zoom yapsan bile bozuk kamera.

s3 e en son 4.4 geldiydi galiba 4.4 kur ona ama tr sürümü olsun imei silinebilir öbür türlü

• Forum girişleri 251

28.Eyl.2015 15:57:25 via Website

nemesis41

ferhat özel

s3 e en son 4.4 geldiydi galiba 4.4 kur ona ama tr sürümü olsun imei silinebilir öbür türlü

pardon yurt dışı imei si at :D

• Forum girişleri 13

29.Eyl.2015 01:17:47 via Website

kies zaten orjinal son sürümü yüklüyor. ama anlamadığım imeii uçmadı yerinde duruyor. 4.3 ve 4.1 yüklemeye çalıştım fakat odin tam yükleme sonunda fail diyor sorun nerde acaba bi bilgin var mı ? sammobile.com adresinden yükledim dosyaları orjinal dosyalar.
PDA yazan kısıma ekledim start dedim ama hata verdi sürekli.
bi çözüm var mı o sürümlere dönmek için.

• Forum girişleri 13

29.Eyl.2015 01:19:51 via Website

bi de bu i9305 tr sürümü yok sadece avrupa üretimi telefon
normal modeller i9300

• Forum girişleri 251

29.Eyl.2015 06:38:12 via Website

ferhat özel

bi de bu i9305 tr sürümü yok sadece avrupa üretimi telefon
normal modeller i9300

hiç bir bilgim yok malesef ya :/