telefonu sık sık sıfırlamak zararlı mı?

• Cevaplar:17
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 122

27.Eyl.2015 18:36:52 via Website

s.a arkadaşlar telefonu sık sık sıfırlamak zararlı olur mu

• Forum girişleri 251

27.Eyl.2015 18:52:04 via Website

aleyküm selam tek şunu desem yeterli olur

telefonu kıyafet gibi düşün kıyafetin kirlenince yıkarsın ama her yıkamadan sonra yıpranır yani telefon hızlanır fakat yıpranır aynısı pc formatı içinde geçerli :)

• Forum girişleri 122

27.Eyl.2015 18:55:37 via Website

fabrika ayarlarına döndürmek içinde geçerlimi hocam bu söylediğin :)

• Forum girişleri 38

27.Eyl.2015 22:17:01 via Website

sık fabrika ayarlarına döndürmek sıkıntı yapmaz (ana sistem dosyaları düzgünse) makul olduğu müddetçe birşey olmaz yıpranmada olmaz..

bu mantıkla gidenler flash diskleri hdd leri vs. hepsini çöpe atmak gerekir..ki bu makinalar çok uzun süre çalışma sürecine göre üretilmiştir
donanımsal olarak..

basit örnek: pc nizdeki ram ler pc yi her kapattığınızda boşalır yani sıfırdır açtığınızda önbellek oluşturur bazı çalışması gereken dosyalar buraya yazılır kapattığınızda silinir..bu böyle devam eder.

burda parçaların kalitesi önplana çıkar çalışma sürecinde..

— değiştirilme tarihi 27.Eyl.2015 22:57:31

• Forum girişleri 122

27.Eyl.2015 23:49:59 via Website

bu yıpranmadan kastınız nedir mesele ne gibi sorunlar çıkarır

• Forum girişleri 488

28.Eyl.2015 08:58:47 via Website

Baba Mrb

İstediğin kadar fabrika ayarlarına dön bu sana bir sıkıntı vermez,

sadece hard reset, atmanda recovery'den bunlar zarar verebilir, o da şu şekilde hard reset atıp telefona rom yüklerken brick yapabilirsininiz, ana kartı yakabilirsiniz. Onun dışında pek zarar vericek işlemler değildir. Ben bikere ana kartı yakmıştım.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 442

28.Eyl.2015 10:24:00 via App

Muhlis Soysal

Baba Mrb

sadece hard reset, atmanda recovery'den bunlar zarar verebilir, o da şu şekilde hard reset atıp telefona rom yüklerken brick yapabilirsininiz, ana kartı yakabilirsiniz. Onun dışında pek zarar vericek işlemler değildir. Ben bikere ana kartı yakmıştım.

bende bi sefer brick yapmistim

Android Candır

• Forum girişleri 488

28.Eyl.2015 10:53:37 via Website

ersun şenturk

Muhlis Soysal

Baba Mrb

bende bi sefer brick yapmistim

bende eski cihazımda, telefonun hafızasını ram gibi kullanma işlemleri yapıyordum. Telefon birden kapandı ve bir daha açılmadı servise gönderdim anakartı yakmışım :D 3-4 günde anakartı değiştirip vermişlerdi.

• Forum girişleri 122

28.Eyl.2015 11:47:18 via Website

Hocam ana kart yakmaya kadar gidiyor mu sıfırlama işlemi bu kadar zararlı mı

• Forum girişleri 488

28.Eyl.2015 12:29:34 via Website

Baba Mrb

Hocam ana kart yakmaya kadar gidiyor mu sıfırlama işlemi bu kadar zararlı mı

sıfırlamak direk gitmezde root izinde yapmaya kalktıkların telefonu zorlarsa yapabilme ihtimaili var. Ama ben daha sonrasında çook rootlayıp sıfırladım yeniden rom yükledim bir problem yaşamadım.

• Forum girişleri 122

28.Eyl.2015 12:56:45 via Website

root izni vererek kullandğım programların silinmeye zorlanmsı gibimi

• Forum girişleri 488

28.Eyl.2015 14:13:08 via Website

Baba Mrb

root izni vererek kullandğım programların silinmeye zorlanmsı gibimi

Hayır, overclock yapmak daha çok CPU zorlamak, performans arttırmaya çalışmak. Silmek donanıma zarar vermez, en fazla sistemi çökertirsin. Sonra tekrar resetleyip rom kurman gerekir :)

• Forum girişleri 122

28.Eyl.2015 15:50:04 via Website

anladım hocam benim o işlerle işim olmuyor root'u genelde root isteyen uygulamalarda kullanıyorum greenfty gibi vede kingroot kullanıyorum yeterli oluyor benim için bunlara dayanaraktan sıfırlamanın yada hard reset atmanın bi zararı yok galiba?

• Forum girişleri 251

28.Eyl.2015 15:59:28 via Website

Baba Mrb

anladım hocam benim o işlerle işim olmuyor root'u genelde root isteyen uygulamalarda kullanıyorum greenfty gibi vede kingroot kullanıyorum yeterli oluyor benim için bunlara dayanaraktan sıfırlamanın yada hard reset atmanın bi zararı yok galiba?

hard reset in varda fabrika ayarlarına dönmekte yok fabrika ayarlarında sistem dosyalarını etkilemiyorsun sadece kişisel dosyalar ve ayarlar siliniyor hard reset de üstündeki işletim sistemi ne halt varsa siliyorsun :)

• Forum girişleri 122

28.Eyl.2015 16:23:51 via Website

mesela hard reset attığımda mesela işletim sistemi falan komple siliniyormu yani rom yüklemeden telefon çalışmaz hale geliyor öylemi?

• Forum girişleri 488

28.Eyl.2015 16:35:25 via Website

Baba Mrb

mesela hard reset attığımda mesela işletim sistemi falan komple siliniyormu yani rom yüklemeden telefon çalışmaz hale geliyor öylemi?

Aynen öyle :)

• Forum girişleri 122

28.Eyl.2015 16:55:42 via Website

Peki hocam en sağlıklı cihazı temiz bir şekilde temizlemenin yolu nedir ? sadece sıfırlamak seçeneğimi var

• Forum girişleri 488

29.Eyl.2015 08:55:09 via Website

Baba Mrb

Peki hocam en sağlıklı cihazı temiz bir şekilde temizlemenin yolu nedir ? sadece sıfırlamak seçeneğimi var

Ayarlardan fabrika ayarlarına dönebilirsin.