sd kartı ram yapma

• Cevaplar:11
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 122

13.Kas.2015 18:07:33 via Website

s.a arkadaşlar sd kartı ram olarak nasıl yapbilirim sizce faydası olurmu zaarı varmıdır yapmamın yada ?

• Forum girişleri 488

16.Kas.2015 16:32:17 via Website

Baba Mrb

s.a arkadaşlar sd kartı ram olarak nasıl yapbilirim sizce faydası olurmu zaarı varmıdır yapmamın yada ?

A.s, tavsiye etmem ben en son yapmaya kaltığımda ana kartı yakmıştım. :D

Bir daha öyle bir şeylere kalkışmadım. İllede merak edip denemek istersen tercih senin bu uygulamalar SWAP diye geçiyor biraz araştırıp güncel ve popüler uygulama keşfedebilirsin.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 122

16.Kas.2015 18:02:08 via Website

anladım hocam heyacan aramaya gerek yok o halde :) andorid cihazı hızlandırmak için neler yapabilirim faydalı programlar vamıdır bildiğiniz yada yapmam gereken püf noktalar ?

• Forum girişleri 488

18.Kas.2015 08:19:03 via Website

costum rom yada root atmadıkça bunları yapman zor ama benim gibi orjinal kullanan biri isen,

Gereksiz uygulamaları yüklemekten kaçın, geleştirici özelliklerden animasyonların hızını düşür hatta kapayabilirsin.
Ve bu son açtığın uygulamaları, gördüğün kısım da ki ni sürekli temizle. :) O zaman telefonunuz rahat çalışır.

Bir de arka planda çalışan ram temizleyici, auto cache temizliyici (CleanMaster gbi) bu uygualamardan kaçın genelde anlık temizleme yapar.
Kendi de arkaplanda çalıştığı için telefonu kastıracaktır.

• Forum girişleri 251

18.Kas.2015 17:18:30 via Website

clean master 400mb ram kullanıyor z3c de denedim hiç tavsiye etmiyorum asus zenfone 2 de ön yüklü olarak geliyor root atmadan silemiyorsunuz 600-700mb orda yiyor 1gb asusun kendi arayüzü yese 2 gb kaldı :D rootsuz telefon kullandırtmıyorlar valla benim samsung galaxy young telefonum rootlu 500mb ramin 256 sını sistem 120 sini kendi ön yüklü kullanıyordu 256 bana kaldı şuan ayrıca samsung galaxy note 3 ve s5 ten daha hızlı açılıp kapanıyor fakat gpu cpu yeterli değil arayüzde kasmasa bile haber sitesi chromeda felan kasıyor orası ayrı tabi :)

• Forum girişleri 122

19.Kas.2015 02:30:06 via Website

root var hocam dediklerinin hepside cihaz üzerinde uyguladım daha farklı neler yapabilirim :)

• Forum girişleri 488

19.Kas.2015 09:40:12 via Website

image

aga bahsettiğim en önemli etken bu rahat ve hızlı çalışması için. :)

Onun dışında, Greenify uygulaması var gereksiz uygulamaları buradan uyutabilirsin.

Sürekli arka planda çalışmaz (not: uyuttuğun uygulamadan bildirim almakta sıkıntı yaşarsın)

ya da bir başka etken de iş görmeyen uygualamaları devre dışı bırakabilirsin, 3. parti yazılımları yada uygulama yöneticisinden.

• Forum girişleri 323

19.Kas.2015 10:42:47 via Website

Bunu yapmak için bazı yöntemler var, ismi Ram Swap diye geçer. Ancak kesinlikle verim alamazsın.
Çünkü Ram'lerin okuma/yazma hızları çok yüksek. Telefonlarda kullanılan eMMC türü depolamaların hızı ram'in yanında çok daha düşük ki SD Kartların okuma/yazma hızlı çok çok daha düşük.
O yüzden hiçbir işe yaramaz maalesef :/

Örnek vermek gerekirse samsung'un 2013 yılında çıkardığı bir ram 2000 mb/s hıza ulaşıyormuş. kaynak
Ama SD kartların okuma yazma hızı 40-50 mb/s, Daha iyileri 100 mb/s hıza anca çıkabiliyor. Gördüğün gibi arada çok fark var.

• Forum girişleri 122

20.Kas.2015 19:04:42 via Website

sağolun arkadaşlarlar önerileriniz için :)

• Forum girişleri 122

20.Kas.2015 19:11:36 via Website

CyanogenMod 13 çıkmış hocam yüklesem faydası olur mu bi sorun yaşarmıyım orjinal romdan kullanılmayan özellikleri varmı ayrıca pil durumu nasıl oluyor bu romların

• Forum girişleri 122

20.Kas.2015 19:12:33 via Website

Muhlis Soysal

costum rom yada root atmadıkça bunları yapman zor ama benim gibi orjinal kullanan biri isen,

Gereksiz uygulamaları yüklemekten kaçın, geleştirici özelliklerden animasyonların hızını düşür hatta kapayabilirsin.
Ve bu son açtığın uygulamaları, gördüğün kısım da ki ni sürekli temizle. :) O zaman telefonunuz rahat çalışır.

Bir de arka planda çalışan ram temizleyici, auto cache temizliyici (CleanMaster gbi) bu uygualamardan kaçın genelde anlık temizleme yapar.
Kendi de arkaplanda çalıştığı için telefonu kastıracaktır.
CyanogenMod 13 çıkmış hocam yüklesem faydası olur mu bi sorun yaşarmıyım orjinal romdan kullanılmayan özellikleri varmı ayrıca pil durumu nasıl oluyor bu romların