Sony Xperia Z5 mi? Z5 Premium mu?

• Cevaplar:14
  • Sticky değilCevaplananlar
  • Forum girişleri 51

15.Kas.2015 20:39:38 via Website

Şuanda Galaxy S4 kullanıyorum. Eskisi gibi pek memnun değilim. Bir kac aya yeni bir Android telefon almayı düşünüyorum. Samsung, HTC ve LG yi kesinlikle almayı düşünmüyorum. Sony Xperia Z5 ve Z5 Premium'dan birini almayı düşünüyorum. Bugün Z5'i kullanma fırsatım oldu. Güzel bir cihaz. Z5 Premium Türkiye'de satışa çıkmadığı için henuz test edemedim. Ama çok iyi olduğu söyleniyor. Şuanda Z5 Premium Gold veya Turkuaz rengini almayı düşünüyorum. Sizlerin de önerilerinizi ve tavsiyelerinizi alırsam ona göre bir karar vericem. Şimdiden teşekkürler...

• Forum girişleri 251

15.Kas.2015 20:55:19 via Website

performans olarak aynılardır z5 daha iyidir ama ekran büyüklüğü önemliyse z5 premium öneririm

• Forum girişleri 51

15.Kas.2015 21:16:52 via Website

nemesis41

performans olarak aynılardır z5 daha iyidir ama ekran büyüklüğü önemliyse z5 premium öneririm

Evet ekran büyüklüğü benim için biraz önemli. Çünkü genellikle oyun oynayan birisiyim. Teşekkürler.

• Forum girişleri 122

16.Kas.2015 19:53:27 via Website

hocam ben lgv10 öneririm çok güzel ve çok süper bi cihaz biraz sessiz çıktı ama oda g4 satışlarını engellememek için biraz araştır özellikleri çoğu hiç bir telefonda yok ama z5 premşumda çok güzel cihaz

• Forum girişleri 51

17.Kas.2015 18:14:16 via Website

ersun şenturk

z5 tavsiyem

Baba Mrb

hocam ben lgv10 öneririm çok güzel ve çok süper bi cihaz biraz sessiz çıktı ama oda g4 satışlarını engellememek için biraz araştır özellikleri çoğu hiç bir telefonda yok ama z5 premşumda çok güzel cihaz

Teşekkürler

Güngör Aydın

Dogukan

Başka tavsiyesi olan var mı?

Var!... NOKIA 8210

Çok komik mi olduğunu sanıyorsun Çakma Kurt Adam seni? :) Doğru düzgün yorum yapıcaksan yap. Yapmayacaksan hiç yapma. https://www.androidpit.com.tr/forum/675316/yeni-telefon-alicam-ne-onerirsiniz
Bu konuda da yapmış olduğun gibi papağan gibi gereksiz gereksiz tekrarlar yapma. Git kendin gibilerle takıl. ;)

— değiştirilme tarihi 27.Kas.2015 18:46:16

• Forum girişleri 298

17.Kas.2015 21:49:45 via App

Dogukan

ersun şenturk

z5 tavsiyem

Baba Mrb

Teşekkürler

Güngör Aydın

Dogukan

Var!... NOKIA 8210

Çok komik mi olduğunu sanıyorsun sen? Doğru düzgün yorum yapıcaksan yap. Yapmayacaksan hiç yapma. https://www.androidpit.com.tr/forum/675316/yeni-telefon-alicam-ne-onerirsiniz
Bu konuda da yapmış olduğun gibi papağan gibi gereksiz gereksiz tekrarlar yapma. Git kendin gibilerle takıl. ;)

Ben insanlara takılıyorum, sen neden üzerine alındın anlamadım?...;)

— değiştirilme tarihi 18.Kas.2015 01:31:59

• Forum girişleri 51

18.Kas.2015 17:23:39 via Website

Güngör Aydın

Dogukan

ersun şenturk

z5 tavsiyem

Baba Mrb

Teşekkürler

Güngör Aydın

Dogukan

Var!... NOKIA 8210

Çok komik mi olduğunu sanıyorsun sen? Doğru düzgün yorum yapıcaksan yap. Yapmayacaksan hiç yapma. https://www.androidpit.com.tr/forum/675316/yeni-telefon-alicam-ne-onerirsiniz

Ben insanlara takılıyorum, sen neden üzerine alındın anlamadım?...;)

Laf çakmalar falan? Kendin başlattın kendin uzatıyorsun. Sanırım zeka sorunun var senin. Bundan sonraki yazacağın gereksiz ve boş yorumlara cevap vermicem. Verirsem senin seviyene düşmüş olurum.
Konuyu açan benim. Başlığı ve içeriği okuyup ona göre cevap ver. İnsanlara takılmak yerine onlara yardımcı ol. Yok eğer böyle boş boş yorum yapıcam diyorsan hiç yapma en iyisi... (smug)

Karar verdim. Z5 Premium alıcam. Tavsiyeleriniz için teşekkürler...

— değiştirilme tarihi 18.Kas.2015 17:25:49

• Forum girişleri 323

19.Kas.2015 10:52:22 via Website

Z5'i öneririm. Çünkü Z5 premium ile Z5 arasında çok fazla fark yok. İşlemci, gpu, ram, kamera ve diğer özellikler yanı. 0,2" için Z5 premium alınmaz.
Z5 premium'un tek özel yanı dünyada ilk olan 4K ekranı ve bataryasını daha büyük olması.
Z5 premium Sony'nin "bakın ben böyle bir telefon yapabiliyorum" demek çıkardığı bir telefon.
Yani bana soracak olursan aradaki 500 TL'ye değmez ama tabiki de senin kendi kararın.

• Forum girişleri 144

21.Kas.2015 02:03:08 via App

Merhabalar öncelikle, karar verdim demişsin ama yine de kendi fikrimi belirteyim dedim :) Yerinde olsam ekranı biraz daha büyük diye ve 4K ekranı var diye 500₺ fazladan para vermezdim. Sonuçta her iki cihazda da yapabileceğin şeyler aynı. Oyun oynarken film izlerken vs büyük ekran tabi ki iyi olur ama 500₺ farka değer mi, bence değmez. Ayrıca 4K ekranın keyfini anca televizyonlarda anlayabiliriz. Küçücük telefonda 2K, 4K pek farketmiyor anlayamıyorsun bunu zaten :)

• Forum girişleri 251

22.Kas.2015 10:48:56 via Website

4k olması avantaj tabi ama 4k ne film var ne oyun :D yanlız 5.5 inçte 720p ile 2k ve 4k arasında çok fark var renk doygunluğu felan çok farklı ama 1080p yeterli fazla batarya sömürmekten başka bir şey değil oyun oynamak için 5.2 gayet yeterli real racing 3 mortal kombat felan rahat oynanıyor

• Forum girişleri 51

22.Kas.2015 20:00:30 via Website

Yasin Öz

Z5'i öneririm. Çünkü Z5 premium ile Z5 arasında çok fazla fark yok. İşlemci, gpu, ram, kamera ve diğer özellikler yanı. 0,2" için Z5 premium alınmaz.
Z5 premium'un tek özel yanı dünyada ilk olan 4K ekranı ve bataryasını daha büyük olması.
Z5 premium Sony'nin "bakın ben böyle bir telefon yapabiliyorum" demek çıkardığı bir telefon.
Yani bana soracak olursan aradaki 500 TL'ye değmez ama tabiki de senin kendi kararın.

Süleyman

Merhabalar öncelikle, karar verdim demişsin ama yine de kendi fikrimi belirteyim dedim :) Yerinde olsam ekranı biraz daha büyük diye ve 4K ekranı var diye 500₺ fazladan para vermezdim. Sonuçta her iki cihazda da yapabileceğin şeyler aynı. Oyun oynarken film izlerken vs büyük ekran tabi ki iyi olur ama 500₺ farka değer mi, bence değmez. Ayrıca 4K ekranın keyfini anca televizyonlarda anlayabiliriz. Küçücük telefonda 2K, 4K pek farketmiyor anlayamıyorsun bunu zaten :)

nemesis41

4k olması avantaj tabi ama 4k ne film var ne oyun :D yanlız 5.5 inçte 720p ile 2k ve 4k arasında çok fark var renk doygunluğu felan çok farklı ama 1080p yeterli fazla batarya sömürmekten başka bir şey değil oyun oynamak için 5.2 gayet yeterli real racing 3 mortal kombat felan rahat oynanıyor

Yeşil ya da Beyaz Z5 alıcam. Kararımın değişmesinde katkıda bulunduğunuz için üçünüze de teşekkür ederim.

— değiştirilme tarihi 22.Kas.2015 20:06:11

• Forum girişleri 251

23.Kas.2015 16:06:59 via Website

rica ederiz sonuçta o fiyat farkına değmez illada karşılaştırcam diyorsan git bir vatandır teknosadır ikisinide eline al zaten 4k ya daha tv de yeni yeni alışıyoruz mobilde 4k fazla ve gereksiz bana göre sonynin xperia z5 serisi ekran boyut olarak oranı gayet iyidir seni memnun eder tavsiyem teli suya sokma.