NOTE 5 Mİ İPHONE 6S PLUS MI ?

• Cevaplar:11
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

03.Ara.2015 12:00:43 via Website

ARKADAŞLAR MERHABALAR AŞIRI DERCEDE KARARSIZIM BU TELEFONLARDAN HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ AÇIKLAMASIYLA BERABER OLURSA SEVİNİRİM.

• Forum girişleri 488

03.Ara.2015 12:16:08 via Website

Selam arkadaşım ikisi arasında ciddi fiyat fark var öncelikle senin için bütçe önemli değil ise sıkıntı yok tabi.

1- Eğer 6Splus'ın 16 GB lığını tercih edecek olursan, hiç düşünmeden onun yerine Note5 al derim.
2- Eğer 6Splus'ın 64-128 GB seçeneklerinden düşünürsen, tabi ki iPhone, ikinci el satarken bile çok kaybın olmaz. Cihaza her zaman talep fazla, muhakkak bir alıcısını buluyorsun. :)

Stabil çalışsın, roottu romdu bunlar kafamı kurcalamasın olduğu gibi kullanıyım, her sıkıntımda bir muhattap olacağım. Cihaz arızalanınca sıfırı ile sorunsuz değiştirebileceğim vs vs, yani başım ağrımasın diyorsan iphone 6splus tercih edebilirsin.

Ama özgür yaşamak istiyorsan, editlemeyi kişiselleştirmeyi seviyorsan Note5 al, kamera ve cihaz performansı oldukça iyi.

Bana soracak olursan, bütçe konusunda sıkıntım yok ise İphone 6S Plus 64 GB'ını gözüm kapalı alırdım.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 4

03.Ara.2015 12:33:35 via Website

BÜTÇE OLARAK SORUN YOK GELELİM AKLIMDAKİ SORULARA

ŞÖYLE SÖYLİM
1- ANDROİD BİR YERE KADAR YÜKELEME FAZLA OLDUMU 10 GB RAM DE OLSA KASMAYA BAŞLIYOR.
2- PİYASA FİYATI ÇABUK ÖLÜYOR
3- VİRÜS BULAŞIYOR
4-GEEKBENCH TESTİNDE (ANA KART TESTİNDE) NOTE 5 DEN ÖNDE

NOT : (BENİM İÇİN KAMERA FALAN ÖNEMLİ DEĞİL İŞLEMCİ VE RAM İNE BAKIYORUM)

• Forum girişleri 488

03.Ara.2015 13:57:02 via Website

söylediğin 4 maddeye göre.

1. Bu cihazdan cihaza göre değişiyor yani ben s6 kullanıyorum yükleme de yapsam hafızasını boşaltam aynı, kasmada bir fark göremiyorum. Fakat s4-s5 bunlar öyle değil kısa süre sonra kasmaya başlıyor. :)
  2. Piyasa fiyatı cidden çabuk ölüyor, hele ikinci eli hiç değerli değil.
  3. Hiç virüs bulaştığına gözüm ile şahit olmadım, bununla ilgili birşey diyemiyorum.
  4. IOS ile Android ram kullanımları çok farklı IOS 1 GB rami çok verimli kullanıyor telefon kasmıyor vs. ama android 2gb ram'in altında vasat kalıyor. :) Yazılım konusunda IOS ile Android in çalışma mantığı çok farklı. Birisi 1.4 Motor ile harikalar yapıyor diyeri, 3.0 motor ile harikalar yapıyor.

• Forum girişleri 442

03.Ara.2015 14:22:33 via App

6s al rahat edersin
guncelleme ne zaman gelecek dusunc3n olmaz
arayuz sismesi olmaz satarkende zarar etmezsin

Android Candır

• Forum girişleri 488

03.Ara.2015 16:14:57 via Website

yapıştır abi iPhone'u gözün arkada kalmaz biraz pahalı ama pişman olmazsın ben bi sonraki tercihimi iPhone dan yana kullanıcam.

• Forum girişleri 251

04.Ara.2015 16:42:29 via Website

o zaman iphone 6s plus 16gb bile 4k video çekmediğin sürece gayet yeterli zaten pc ye itunes kurdun mu ayda bir kez boşaltsan yeter ama tavsiyem 128 veya 64 :D

• Forum girişleri 488

04.Ara.2015 23:44:30 via Website

Abi 16 pişmanlık :) 4 gb sistem yer 2-3 gb da default kullandığın sosyal medya uygulamaları yer. 2 oyun kursan 2-3 gb da o yer. Geriye ne video ne fotoğraf kalır. :)

• Forum girişleri 251

05.Ara.2015 09:08:10 via Website

yok sürekli fotoğraf çekicem diyorsa öyle evet pişmanlık ama arkadaşım iphone 6 plus 16 gb a kaç tane 4-5 tane oyun büyük boyutlu fallout shelter felan instagram wp facebook snapchat kurulu kullanıyor geriye 5-6gb boş alan var

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 1

05.Ara.2015 10:47:40 via App

iphone 6s daha iyi bir karar olacak. ama 16 gb ben de önermem. 4K video çekiyor sıkıntı yaratabilir