Samsung Galaxy S3 mini Sim Kart sorunu

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 3

21.Tem.2016 15:44:34 via Website

Merhabalar arkadaslar. Öncelikle cevaplar, fikirler veyahut öneriler için şimdiden teşekkür ediyorum.
Kayıtlı oldugunu düşündüğüm ve 1 senedir sorunsuz kullandığım S3 mini telefonum'u şu anda kullanamıyorum. Biraz merak biraz talep ve kendimce bir takım kurulumları yapmak doğrultusunda bundan 1 hafta kadar önce telefonuma öncelikle root yetkisi verdim yönlendirmeler ile yüklediğim root doasyasının tarihini bilmiyorum bakmadım önemli oldugunu dusunmedim. akabinde odin kurulumu ayni şekilde tarihine bakmadım ardından Twrp programı yukledım tarıhıne bakmadım. Hiç bir yüklemede ve çalıştırılmasında sorun yaşamadım. Akabinde android 5.1.1 kurulumu yaptım ve bununda tarihine bakmadım custom room olarak türkiye için geçerli olup olmadıgınada bakmadım. kurulum temiz bir şekilde gerçekleşti telefon açıldı bir sorun yok sim kartımı taktım sim kart yok diyor. başka bir sim taktım kart yok. kendi sim kartımı başka bir sim taktım çalışıyor sorun yok. Donanımsal bir sorun olma ihtimali imkansıza yakın buna neden olabilicek bir işlem yok anladıgım kadarıyla. Araştırıp çözüme kavuşturmak üzre bir çok şey denedim netice sorun çözülmedi. Bu tip yüklemelerde İmei uçması söz konusu oluyor dendi bu durum benim başıma gelmiş olabilir fakat benim telefonum su anda kayıtlı gorunmekte. fakat soyle bir durum var tekrar stock room kuurulur ise yada hard reset fabrika ayarlarına dön gibi bir çok şeyi denedim çözüm yok şu anda yine internetten indirdiğim 4.1.2 olarak stock rom kurulu sorun hala devam ediyor. diğer ayarlardan mobil ağları seçip algılatma girişimim de ağa kayıtlı değil uyarısı ile sonlandı yıldız kare 112 kare yıldız kodu çalışmıyor. Efs gitmiş olabiliceği ile alakalı bir takım şeyler söyleniyor. Nedir nasıl olur nasıl yapılır bir fikrim yok ve bu konuda net bir çare görebildiğim kadarıyla bulunamıyor. Tekrar yeni bir room yüklesem çözüm olabilir mi hangi rom yüklemeliyim ? Bu sorundan kurtulma imkanım var mı ? Telefon çalışıyor fakat Sim kart okumuyor ve ben bunun yazılımsal bir çözümünün olabliceğine inanıyorum sizler ne düşünüyorsunuz saygılar ve teşekkür ederim tekrar.

• Forum girişleri 3

22.Tem.2016 01:13:11 via Website

Bu konuda yardımcı olucak fikri olan birileri yokmudur. Mesela custom rom atıldıktan sonra stock rom a donuste imei gitmesi benzeri bir sorunlar karşılaşılabiliyor ve buda sim kart okumamasına neden olabiliyor deniyor. Eğer böyle ise bu durumdan nasıl kurtarabilirim..? Mesela su anda samsung musteri hizmetlerini aradıgımda yahut kendim imei sorguladıgım da imei kayıtlı gorunmekte custom rom yuklediğimde sim kart okumamaya başladıgında imei ucsa diyorum o zaman gitti sayalım stock dondugumuzde duzelme ihtimali olabilir varsayımından hareketle sorun cozulmedi Efs gümlemiş olasılıgı cıkıyor bu noktada peki bundan bir çıkış yolu yok mu ?

• Forum girişleri 3

24.Tem.2016 15:25:43 via Website

Neden niçin cevap verilmiyor..? Yonetici arkadaslar ilgilenmiyorlar mı forum ile..? Yahut kalifiye bilgili birikimli kullanıcı da mı yok bu forumda cevaplandırıcak sorunları ?

• Forum girişleri 64

28.Tem.2016 14:12:34 via Website

daha yeni gördüm mesajını. haklısın forum baya durgun.
dediğin olaya gelince bu tür sorunları ben eski model telefonlarda genellikle rom attıktan sonra alırdım. yani bluetooth sim kart falan, bunların hepsi hatalı yada kernel sorunlu romlardan dolayı gelirdi ve tertemiz kurulumdan sonra hepsi giderdi. bu arada romda değişitir. bence gayet güzel romlar var yani bir iki tane dene istersen.