This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 19 comments

Fotoğraflı Anlatım ile Galaxy S2 Rootlama İşlemleri

 Piyasaya çıktığı ilk günden beri tüm Dünya pazarlarında ve Türkiye'de çok popüler olan ve büyük satış rakamlarına ulaşan Samsung Galaxy S2 modeli akıllı telefon camiasının rootlanması en kolay ve zahmetsiz olanlarından bir tanesi. Samsung Galaxy S2 telefonların nasıl rootlanacağını fotoğraf ve ekran görüntüleri yardımıyla adım adım anlatan yazımıza hoş geldiniz.

 Root işlemleri için gerekenler: Windows veya 7 işletim sistemli bir bilgisayar, micro USB kablosu ve tabi ki Galaxy S2 cihazınız

Root işlemlerinin anlatımına geçmeden önce rootlama işlemlerini anlatan tüm web sitelerinde olduğu gibi artık klasikleşmiş ve yapılması gereken uyarımızı yapalım:

Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler içermektedir. Bu anlamda bu blog girişi kapsamında anlatılanların Galaxy S2 cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları atınız. AndroidPIT'in tüzel ve de benim özel kişiliğim herhangi bir sorun için bu bağlamda sorumlu tutulamaz

Şimdi Gelelim Adım Adım Galaxy S2 cihazının Rootlama İşlemlerine

Rootlama İşlemi Öncesindeki Ön Adımlar:

Öncelikle yapmanız gereken Samsung'un resmi internet sitesi üzerinde Kies'i bilgisayarınıza indirmeniz.Kies Samsung tarafından geliştirilen bir yazılımdır ve Galaxy S2 cihazınız ile bilgisayarınız arasındaki iletişimi sağlar. Kies'i indirmek için buraya tıklayınız

Sonraki adımda yapılması gereken ise Odin dosyasını bilgisayarınıza indirerek zip'li verileri bilgisayarınıza yüklemek olacak. Gerekli Odin dosyasını bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Samsung Galaxy S2'yi rootlarken ihtiyaç duyacağınız başka bir dosya tipi ise bu işlem için ihtiyaç duyulan Kernel dosyası. Kernel cfroot dosyasını indirmek için buraya tıklayın. Bigisayarınıza indirdiğiniz ilgili Kernel dosyasının yine ziplenmiş olarak gelmiş olacağını ve bu anlamda zipli Kernel dosyasını unzip işlemine tabi tutmanız gerektiğini tekrar hatırlatırım.

Yukarındaki ön adımlara ek olarak rootlama işlemleri boyunca Galaxy S2 cihazınızın pilinin şarj seviyesinin yarıdan fazla olmasına özen gösterin. Aksi takdirde rootlama işlemlerinin yarıda kalması ve de telefonunuza istenmeyen zararlar vermesi risklerini almış olursunuz.


Galaxy S2 Root İşlemi Adımları

1) Cihazınızı 'Download Modu'na getirin. Galaxy S2'yi Download Modu'na getirmek için Açma Kapama + Home (Menü) + Ses kısma tuşlarına aynı anda uzunca basın


Yukarıda sayılan üç tuşa aynı anda bastığınızda ekranda bir uyarı penceresinin açıldığını göreceksiniz

2) 'Warning' başlıklı uyarı mesajını aldıktan sonra Ses açma tuluna basınız


Bu ekranı gördükten sonra devam etmek için ses açma tuşuna basınız

 


3) Galaxy S2 cihazınızı micro USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın

4) Bilgisayarınızda 'Odin' programını başlatı. Odin başladıktan sonra ekran üzerinde sol üst köşede içi sarı renkli bir kutucuk bulacaksınız.


Sol üst tarafta yer alan sarı kutucuk cihazınızın Odin tarafından tanındığını gösteriyor
 

Eğer yukarıdaki ekranı görüntüleyemiyorsanız Odin'den çıkın, bilgisayarınıza kurduğunuz Kies'i çalıştırın ve Kies'in Galaxy S2'nizi görmesini sağladıktan sonra Odin'i yeniden başlatın. Bu adımlardan sonra görüntüleme sıkıntısının giderilmiş olması gerekiyor.

5) Odin üzerinde PDA'yı seçin. Sonrasında ise bilgisayarınıza indirdiğiniz ''CF-Root-v5.3-SGS2_XX_XEO_LPQ-CWM5.tar " isimli Kernel dosyasını seçin.


PDA'ya tıklayın...


...sonrasında ilgili dosyayı seçin

6) 'Start' tuşuna basın


İşleminiz başladı bile!
 

7) İşleminiz devam ederken bir bardak çay içmeye vaktiniz olacaktır. Döndüğünüzde Odin size işlemin tamamlandığı mesajını geçecektir.

8) Telefonunuzu yeniden başlattığınızda aşağıda sarı bir uyarı işaretinin çıktığını göreceksiniz.

9) Telefonunuzu açtığınızda masaüstünde CWM ve SuperSU isimli iki programın yüklü olduğunu gösteren kısayollarını göreceksiniz. Bu imleçlerden SuperSU'ya tıkladığınızda program sizden güncelleme yapmayı onaylamanızı isteyecek


SuperSU size rootlama işlemlerini aktive etmeyi soracak. Continue tuşuna basıp ilerleyeceksiniz

10) Şimdi sıra CWM'yi çalıştırmaya geldi. Sonrasında karşınıza çıkan siyah ekranda Grant tuşuna basmanız gerekecek.Bu son işlemle beraber Samsung Galaxy S2 cihazınızın rootlama işlemlerini tamamlamış olacaksınız.
 


Tebrikler, Samsung Galaxy S2'yi rootlamış bulunmaktasınız

Şimdi bir bardak daha keyif çayı içebilirsiniz.

 

Fotoğraflar: Volkan Emre, Quentin Ducreux / AndroidPIT

 

19 comments

Yeni yorum yaz:
 • bende de aynisi oldu sari uyari levhasi cikiyor telefon acilmiyor ne yapmaliyim ? bilen varsa soylesin

 • senin ananı sikeyim orospu çoçuğu senin yüzünden telefon açılmıyor kimse kanmasın bu sikiğe

 • Hocam ben dediğiniz herşeyi yaptım.Fakat;
  6. adımdan sonra yani start dedikten sonra 2 sn. içinde yüklüyor.Sonra telefonun açılış ekranı sarı uyarı levhasıyla birlikte çıkıyor ve telefon kapanıyor.Şuan telefonu açamıyorum.Açma tuşuna bastığımda sarı levhayla ekran çıkıp teefon kapanıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Merhaba ben bunu denedim de root attım oncelikle gösterdiğiniz gibi sonra sarı işaret çıkıyor ama telefon açılmıyor yardımcı olur musunuz teşekkürler acil lütfen teşekkürler

 • acil yardım edebilirmisiniz !! sarı ünlemden sona devam etmiyor. cihazımla uyumlu değil galiba..yardım edermisiniz..???

 • sarı ünlem işareti çıktı ve açılmıyor :(

 • merhaba sarı ünlemden sonra benim telefonumda açılmıyor.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

 • Volkan bey 8 adıma kadar çok iyi geldim. Telefon Samsung Galaxy S2 android 4.1.2 sürümü. 8 de belirttiğiniz gibi aşağıda sarı bir uyarı göreceksiniz. Bu uyarı geliyor fakat bır kaç saniye içinde telefon kendini kapatıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

 • Hangi sürümler için olduğunuda yazsaydınız keşke. Ben 2.3.5 versiyonuyla yaptım telefonu flashlamak zorunda kaldım.

 • Volkan bey Simdi s2 mi aliyim galaxy nexus mu?Cunku s2yivotomatik yukseltirim.Ama nexusu nasil yukseltecegimi bilmiyorum..?

 • @Aysenur Atılgan:

  Rootlama işlemleri süresince internet bağlantısına ihtiyacınız bulunmamaktadır.

 • peki rootlama suresınce wi-fi ın olması ya da herhangı bır ınt bağlantısı olması gerekıyor mu

 • @Aysenur Atılgan:


  Merhabalar, yukarıdaki adımlardan altıncısına kadar telefonunuzu bilgisayardan çektiğiniz sürece hiç bir sıkıntı yok. Yeter ki beşinci adımın sonundaki start düğmesine basmamış olun. Fakat altıncı adım sonrasında başlangıç koşullarına geri dönüşünüz biraz zor.

 • her hangı bir sorun olur mu ya yanı es kaza yarıda kalırsa geri donuşu vardır değilmı muhakkak :D

 • Sagol

 • Hiç bir sorun olmaz

 • http://telefoncu.com/catalog/samsung-galaxy-s2-i9100/ İste link.4.0 İCS yi JELLY BEAN a update ettirip teli alsam telde sorun olur mu ?

 • Soruna tam olarak cevap verebilmek için senden biraz daha spesifik olmanı isteyeceğim.

  Bu anlamda söz konusu linki benimle paylaşırsan sevinirim.

 • Galaxy nexusu satin alicam ama size bir sey soracagim.İnt. sitesinde telefona jelly beani yukle diyordu.Yani nexusa.Yuklesem tele bir sey olur mu?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!