This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Fruit Ninja – Meyve Salatası ister misiniz?

Herkesin tanıdığı bir oyun olduğunu düşünüyorum. Fruit Ninja, kolay oynanışıyla 250.000'den fazla indirmeyle büyük bir başarı elde etmiş – hem Android hem de iOS cihazlarında.
Ama oyun gerçekten sözlerini tutuyor mu ya da çok çabuk mu çan sıkıcı oluyor, bunların hepsini bu test raporunda okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.7.6 2.3.8

Özellikler & Kullanım

- Test Cihazı: HTC Desire

- Android versiyonu: 2.3.7

- Root: var

- Özel ROM: var

Oyunu ilk başlattığınızda animasyonlarla süslenmiş güzel görünümü ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Ses yüksekliği ayarı dışında burada ayrıca dört bölüm daha bulunuyor. Oyunun prensibi gereği, bu bölümleri meyveleri “keserek” seçebiliyorsunuz. Bölümler şu şekilde sıralanıyor: ortada “New Game”, solunda “Dojo”, ve sağ tarafta ise “Feint” ve “Quit” buluuyor. Sonuncusu ile tabiiki oyundan çıkarken, diğeriyle High Score bölümüne erişiyorsunuz.

“New Game” ile – kestirmesi çok zor olmadığı gibi – yeni bir oyun başlatabiliyorsunuz. Bu bölümde yeniden oyunun yine farklı seçenekleri bulunuyor. “Classic” oyun dışında “Zen Mode” ve “Arcade Mode” arasında seçim yapabiliyorsunuz.

Normal oyun modu olan “Classic'de”, aşağıdan görüntüye atılan meyveleri parmağınız ile ekranda kesmeniz gerekiyor. Burada yanlışlıkla bir bomba kesmemeye veya üç meyveyi kaçırmamaya özen göstermenir gerekiyor – yoksa oyun bitiyor. Her meyve için bir puan elde ettiğiniz bu bölümde, özel kombinasyonlar veya kritik durumlar için ekstra puan toplamanız da mümkün.
“Zen Mode” oyun versiyonunda bombalar ve hayatlar bulunmuyor – 90 saniyede en fazla puanı toplamak bu modun amacı.
Diğer oyun modu “Arcade Mode” ise biraz daha özel: 60 Saniye içinde burada – evet doğru tahmin ettiniz – meyveleri kesmeniz gerekiyor (dikkat: bombalar burada da bulunuyor). Bu modu farklı kılan ise özel meyvelerin bulunması ve bunları kesmeyle ulaşılan olağan dışı oyun vaziyetleri. Misal olarak “Freeze”: Burada zaman daha yavaş geçiyor ve böylelikle meyveleri kesmek kolaylaşıyor. Puanınız ise kombinasyonlara ve özel meyvelere göre değişiyor.
Böylece oyun modlarıyla güzel bir farklılık yaratılmış durumda!

Ana menü'deki “Dojo” bölümünde “Sensei's Swag” bulunuyor. Ne olduğunu anlamadınız mı? Bir mahsuru yok, ben de aynı durumdaydım ilk başta. Fakat aslında çok kolay: oyunda özel durumlarda topladığınız ödüller bu bölümde bulunuyor. Örnek vermek için, toplam olarak 40 muzu kesmeniz ile özel bir kılıç elde ediyorsunuz.


Sonuç:

Fruit Ninja uygulaması gerçekten çok güzel ve kolay bir oyun. Üç farklı oyun modlarıyla pek çebuk canınız da sıkılmıyor oyundan ve “Open Feint” ile rekorlarınızı başka puan durumlarıyla da karşılaştırabiliyorsunuz. Bununla birlikte, arada bir oynamak için her zaman bir nedeniniz oluyor.
Oyunun tek kötü yanı ise, okunacak hiçbir yardımın veya bilginin bulunmaması. Mesela bir oyun modunun nasıl oynandığı veya bir kılıcın ne özellikleri bulunduğu vs.

Güncelleme:

Daha önce test edilen 1.5.4 versiyonundan beri baya değişiklik olmuş. Hataların kaldırılmalarıyla birlikte yeni 1.7.6 versiyonunda ayrıca yeni ödüller (kılıçlar, arkaplanlar vs.) bulunuyor. Ayrıyetten oyuna Nar (hızlıca ve çok kesik atmanız ile patlıyor ve etrafta sağlam meyve bırakmıyor) gibi yeni meyveler eklenmiş. Yeni Store'dan Fruit Ninja ürünlerini satın almanız da mümkün artık. Openfeint ile arkadaşlarınızın en yüksek puanlarını da görebilirsiniz.
Bunlar yetmiyorsa, Ninja kabiliyetinizi arkadaşlarınıza karşı bir online oyunla kanıtlayabilirsiniz.

Önemli bilgi:

Bazı kullancılarımızın oyun ile lisans problemleri yaşadıklarını öğrenmiş olmaktayız. Bunun nedenini maalesef daha çözemedik, ama çözümü bulmak için çalışıyoruz tabiiki:

  • Uygulamayı bizden indirdikten sonra açın
  • Lısans ile ilgili bir probleminiz olursa "Buy App" tuşuna basın
  • Playstore'a yönlendirileceksiniz. Üst tarafta "open" tuşuna basmanız gerekiyor. Tabiiki uygulamayı tekrar satın almanız veya ödemeniz gerekmiyor. 
  • Uygulama bundan sonra problemsiz olarak çalışacaktır

Problemlerden dolayı sizden gerçekten çok özür diliyoruz ve en çabuk şekilde ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. 

Ekran & Kontroller

 Uygulamanın kullanımı çok kolay. Zaten meyve kesmek de pek zor bir görev değil. Fakat bunun dışında da uygulama güzel bir görünüme sahip. Eleştirelecek hiçbir yanı yok bu bölümde yani!

Fruit Ninja THD Free” ile tabletler için – ayarlanmış grafiğiyle – bir özel uygulaması da bulunuyor.

Hız & İstikrar

 Gerek hız olsun ya da istikrar olsun – Fruit Ninja uygulamasi Desire cihazında bile problemsiz olarak çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

 Fruit Ninja oyunun Playstore;da fiyatı 0.96 Avro. Uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu göz önüne alırsak, gerçekten yüksek bir meblağ değil. Haftanın uygulaması olarak fiyatı bizde sadece 0.49 Avro.

Ekran Görüntüleri:

Fruit Ninja – Meyve Salatası ister misiniz? Fruit Ninja – Meyve Salatası ister misiniz? Fruit Ninja – Meyve Salatası ister misiniz? Fruit Ninja – Meyve Salatası ister misiniz? Fruit Ninja – Meyve Salatası ister misiniz?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!