This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Fujitsu'nun Askeri Android Tableti 549 Dolara Satışta

Sizi bilmiyoruz ama tüm bu normal “tüketici” ürünlerinden sıkıldık. Biz Pentagon'un kullanacağı cinsten biraz daha üstün teknoloji askeri tarz Android ekipmanı istiyoruz. Tüketiciler bu tarz bir cihaza büyük ihtimalle erişemeyecek ama Fujitsu şimdilerde askeri sınıf bir Android ICS tabletini online olarak satışa sundu ve şaşırtıcı bir şekilde gördüğümüz şeyden bir hayli etkilendik.

Etkilenmemizin nedeni ise Fujitsu'nun şimdiye kadar hiç böyle havalı bir tablet çıkarmamış olması (her zaman yaratıcı fikirlere sahip olsalar da). Yukarda görmekte olduğunuz tablet oldukça pürüzsüz gözüküyor. Özellik bakımından Fujitsu M532 tabletin 1280 x 800 çözünürlüklü10inç IPS ekranı, 1GB RAM'i, quad-core Tegra işlemcisi, 8MP arka kamera ve 2MP ön kamerası, 32GB dahili bellek ve Android ICS sistemi var. Bunlar ilk bakıştaki özellikleri. Peki bu cihazı askeri yapan ne?

Cihaz askeri dayanıklılık standartlarında test edildi. Yani bu parça çok sağlam. Çok sağlam kasaya sahip olmasına rağmen 3. jenerasyon iPad'den daha hafif ve Absolute Computrace hizmetlerine bir sene için erişim sağlıyor. Bu özellikler biraraya geldiğinde cihaz dikkatleri üzerinde topluyor.

Görünen o ki herkes android pazarından bir pay almak istiyor ama çok az şirket bu gayreti gösteriyor. Bu açıdan bakıldığında başka bir Android tabletin tüketicilerin seçenekleri arasına girmesi çok iyi. Biz de bu cihaz için tüketicilerin nasıl tepki göstereceğini merakla bekliyor olacağız.

Tabletin satış sayfasına buradan gidebilirsiniz.

Arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz? Bu tablet ilginizi çekiyor mu yoksa diğer Android tabletlerinden bir farkı yok mu? Tabletin Fujitsu olması kararınızda büyük bir etken olur mu?

Resim: The Verge

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!