This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Samsung Galaxy Ace, Fit, Mini ve Gio için Android 4.4

Google Android'in en son sürümü olan Android 4.4 KitKat'ı piyasaya süreli bir hayli zaman olmasına rağmen, büyük üreticilerin güncellemeyi müşterilerine ulaştırmakta pek de hızlı oldukları söylenemez. Hal böyle olunca, iş yine amatör kullanıcılarına kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Sony Xperia Tipo ve Google Nexus One modelleri için piyasaya çıkan gayrıresmi portların ardından Samsung'un eski ama popüler modelleri de artık manuel olarak KitKat'a güncellenebilecek. ​

 

galaxy ace kitkat teaser
 © AndroidPIT

Dünyanın en büyük ve en popüler geliştirici forumları arasında yer alan XDA web sitesinden yayımlanan yeni dosyalar sayesinde Samsung'un Galaxy Ace, Galaxy Gio, Galaxy Mini ve Galaxy Fit modellerini kullanan tüketicileri cihazlarına manuel yollardan Android 4.4 yükleme şansına sahip olacaklar.

Tabii konuya hakim olmayan okuyucularımıza kesinlikle tavsiye etmediğimiz bu yöntemin çeşitli riskleri de var. Ayrıca sürümler henüz çok gelişmemiş olduğu için özellikle kamerayla ilgili bazı bug'ların devam ettiği de söyleniyor. 

Galaxy Ace, Galaxy Gio, Galaxy Mini ve Galaxy Fit modelleri için söz konusu güncellemeleri indirip kendiniz kurmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Ancak AndroidPIT olarak doğacak sorun ya da hatalardan ötürü sorumluluk kabul etmediğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz:

Kaynak: XDA Developers

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!