This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Galaxy serisine BlackBerry Messenger geliyor

Samsung'un bir süre önce kendi Android telefonlarında sunacağını açıkladığı BlackBerry Messenger hizmetiyle ilgili ilk reklamlar dönmeye başladı. BlackBerry'nin Android uygulamasının yakında piyasaya çıkabileceği söyleniyor.

bbm
Samsung telefonda BlackBerry Messenger: Yakında gerçek olacak! / © BlackBerry

BlackBerry'nin son yıllarda yaşadığı düşüş ve kaybettiği pazar payına rağmen, şirketin daha önce benzeri olmayan bir uygulamayla kendi mesajlaşma platformunu platformlar arası bir hale getirme girişimi tüm hızıyla devam ediyor. 

Yakından takip edenlerin hatırlayacağı gibi dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung'tan daha önce yapılan açıklamada, BlackBerry Messenger hizmetine Afrika'da satışa sunduğu akıllı telefonlarda yer verileceği açıklamış ve bunun için BlackBerry uygulamasının Android versiyonunun beklendiği ifade edilmişti. Ancak Kanadalı şirket, söz konusu mesajlaşma uygulamasının Android sürümünü halen piyasaya çıkarmış değil ve artık bu bekleyişin yakın zamanda sona erebileceği söyleniyor. 

Öyle ki, BlackBerry kaynaklı sızıntı haberleriyle tanınan CrackBerry sitesinin haberine göre, Samsung şimdiden bazı bölgelerde söz konusu uygulamanın reklamını yapmaya başladı. Çok da dikkat çekici görünmese de, aşağıda izleyebileceğiniz gibi YouTube üzerinde görüntülünebilen bir reklam söz konusu. İşte o reklam:

Video linki için tıklayın.

Elbette tüm teknoloji meraklıları gibi ben de bu eşsiz deneyimin, yani bir işletim sistemiyle özdeş bir uygulamanın platformlar-arası hale getirilmesinin sonuçlarını heyecanla bekliyorum. Ama bu reklamlarda beni asıl şaşırtan Samsung'un bir süredir pompalamaya çalıştığı kendi mesajlaşma uygulaması WeChat'in yerine BlackBerry'yi öne çıkarması oldu. Belki de Güney Kore şirketi başta WhatsApp olmak üzere güçlü rakiplerin olduğu bu pazarda kendi uygulamasın geliştirmek yerine varolan bir markaya yatırım yapmaya karar vermiştir. Bunu zaman içinde göreceğiz. 

Vasıtasıyla Sammobile Kaynak: CrackBerry

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!