This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy Folder: Samsung'dan akıllı telefona kapak!

Samsung'un uzun bir aradan sonra geri döndüğü kapaklı telefonu modelinin ilk ürünü olarak planlanan Samsung Galaxy Folder'ın bazı fotoğrafları basına sızdı. Akıllı telefon çağında bu hamleyi biraz fazla nostaljik bulanlar olabilir, ama Galaxy Folder'ın özelliklerine bakınca fikriniz değişecektir. 

galaxy folder side
 Galaxy Folder: Geleceğe Dönüş! © Samsung/clien.net

Samsung'un henüz piyasaya çıkmamış olan Galaxy Folder modeli, çok değil birkaç yıl öncesine kadar herkesin elinde olan ama şimdilerde tarihe karışan kapaklı telefon modeline yeni bir bakış getirmeyi amaçlıyor. 

İlk olarak birkaç hafta önce söylenti olarak yayılan Galaxy Folder haberleri, Samsung'tan sızdığı iddia edilen fotoğraflarla birlikte yepyeni bir boyut kazanmış durumda. Fotoğraflara bakılırsa, Güney Kore şirketi kapaklı bir akıllı telefon üretmek konusunda gayet ciddi ve kararlı görünüyor. Öyle ki birkaç hafta önce basına sızan ve pek de etkileyici görünmeyen teknik özelliklerin de doğru olmadığı ve Galaxy Folder'ın aşağıdaki donanım özellikleriyle piyasaya çıkacağı da gelen haberler arasında. 

galaxy folder 1
Samsung tasarıma önem vermiyor mu diyordunuz? Adamlar daha ne yapsın? © Samsung/clien.net

İşte iddia edilen özellikler:

Ekran İki tane, 3.7 inç AMOLED ekran, 800x400 piksel
İşlemci Çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 1.7 GHz
İşletim Sistemi Android 4.2.2
RAM 2 GB-RAM
Pil 1,820 mAh
Giriş Hem numerik klavye, hem dokunmatik ekra
Diğer LTE

Bu özellikler nostaljik meraklılarına yönelik, sınırlı sayıda üretilecek bir hoşluktan çok, seri üretime dönük bir akıllı telefonun planlandığını bize göstermeye yetiyor. Elbette Samsung bu cihazı yerel pazarlar için tasarlıyor olabilir ve belki de Galaxy Folder Avrupa pazarlarına hiçbir zaman gelmeyecek. Ama yine de en son teknolojiye ve en taze yazılıma sahip, açılır-kapanır bir telefona sahip olma fikri o kadar da kötü görünmüyor olsa gerek. Tamam, eski modeli "akılsız" telefonların satışları her geçen gün düşüyor olabilir, ama dokunmatik ekrana ısınamadığı halde teknolojinin nimetlerinden faydalanmak isteyen müşteriler de olabilir. 

Tabii bir şekilde "retro" havası taşıyan her şeyin müptelası olan, 60'lı yıllardan kalma devasa gözlükleriyle birer gurur abidesi gibi ortalıkta dolaşan hipster tayfasını da unutmayalım. Galaxy Folder için aslan gibi bir müşteri kitlesi... 

Vasıtasıyla SmartDroid Kaynak: clein.net

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!