This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Şu Nexus cihazlarını son dönemde çok sık takip eder oldum. Hem işim gereği hem de tüketici olarak. Bildiğiniz üzere Google, Nexus cihazlarla tüketiciye ucuz ama iyi cihazlar sunuyor. Fakat malesef bize ulaşan en son Nexus, Nexus 7 tablet.

Bize ulaşan yeni dedikodular ise bu sene pek çok Nexus markalı cihazı raflarda göreceğimiz yönünde. Samsung, Sony ve LG sırasıyla Galaxy Nexus 2, Xperia Nexus ve LG Optimus Nexus akıllı telefonları üzerinde çalışıyor.

Google şimdiye kadar Nexus akıllı telefonları için sadece HTC ve Samsung'la çalıştı. Samsung'la iki telefon, Nexus S ve Galaxy Nexus'u, çıkarmış durumda. Ama şimdiye kadar hiçbir Nexus cihaz tüketicinin kalbine giden yolda gerçek bir zafere ulaşmış değil.

Pocket Now'ın haberine göre yeni cihazın model ismi GT-I9260 olacak ve 1280x720 çözünürlüğe sahip bir ekrana ve ARM 11 işlemciye sahip olacak. Bu ARM 11 ile ilgili şu an kafalarda halihazırda soru işaretleri belirmiş durumda çünkü bu işlemci en eski Android cihazlarından olan HTC Dream'de kullanılan, çok eski bir işlemci. Bu noktada mutlaka bir yanlış anlama olmalı.

Bu arada Galaxy Nexus 2 hakkındaki söylentilere göre telefon çift çekirdekli 1.5 Ghz A9 işlemciye sahip olacak.

Bu kadar ortalığı karıştırmak akla zarar. Evet bu Nexus'ları takip ediyorum ama bende uyandırdığı intibah biraz tembel ve yavaş davrandıkları. Zira son Nexus'tan beri çok zaman geçti.

Siz ne düşünüyorsunuz?

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Çıkacak olan Xperia Nexus'u merak ediyorum, şu an neo kullanıyorum. Sonyden gayet memnunum.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!