This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy Nexus için Android 4.1 “Jelly Bean” Özel Rom

İlk Galaxy Nexus kullanıcı iş arkadaşlarımız akıllı telefonlarına Android 4.1 sürümünü eklemiş bulnuyorlar. Söylediklerine göre problemsiz ve istikrarlı bir şekilde çalışan güncellemeleri internette bulmak mümkün.

Bu mevcut güncelleme, dün Google İ/Okonferansında bulunan Galaxy Nexus sahiplerine sunulmuş "test versiyonu". Ve bu yüzden büyük problemler oluşturmadan çalışması da normal.

Galaxy Nexus cihazınıza Android 4.1 kurmak istiyorsanız, cihazınız “unlocked” olması ve bir Custom-Recovery bulunması lazım. Datayı sadece (aslında gerçek bir özel Rom değil de, Test versiyonu artı Root demek daha doğru olur) Recovery üzerinden kurmanız gerekiyor. Tabiiki dikkatli olmak için daha sonra bir Wipe yapmayı tavsiye ederiz. Root'un problemsiz bir şekilde çalışması için ise, yine Recovery üzerinden bir küçük Fix datasını kurmanız gerekiyor.

Tüm lüzümlü datalara ve bilgilere XDA-Developers sitesinden ulaşabilirsiniz. Tabiiki bunların hepsinin kendi sorumluluğunuz altında olduğunu ve cihazınızda oluşacak problemlerden sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz!

Ayrıca gün içerisinde size Galaxy Nexus cihazının Android 4.1 güncellemesini anlatan bir video da sunacağız.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!