This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy Nexus Satışı ABD’de Resmi Olarak Yasaklandı

Güne başlangıç sanırım bundan çok daha kötü olamazdı. Apple şirketi, Galaxy Nexus cihazının ABD satışını durdurmak için lüzumlu olan 96 Milyon Doları mahkemeye ödemiş ve böylelikle bu yasağı resmi olarak kesinleştirmiş oldu. Ayrıca bu yasak sadece dükkanlarda geçerli değil. PlayStore satışında da “coming soon” notu bulunuyor. Bundan daha enteresan nokta ise Google ile Samsung’un akıllı telefonun ABD satışını yeniden başlatmak için bir yazılım düzenlemesi üzerinde çalışmaları.

Bu düzenleme ile cihazdaki aramanın parçaları resmen “kesilecek” ve artık sadece tarayıcının arama sonuçları aramaya dahil edilecek. Cihazdaki içerik araması ise düzenlemeden sonra kullanılmayacak. Bunun nedeni ise çok basit...Tabiiki Apple bu özelliğin geliştiricisi olarak (evet çok dahiler) patentine sahip ve Google ile Samsung bu patenti yaralayacak bir hamlede bulunamıyor.

Kısa olarak da kendi düşüncelerimizi eklemeden edemiyeceğim. Umarız ki yakında bu patent sistemine bir çeki düzen verilir ve şirketler her istedikleri küçük özelliklere kendi patent damgalarını vuramazlar. Yoksa bu çocukca patent savaşlarının sonu kötü olabilir. Düzenleme olsa blog yazarlığı hakkında birkaç patent başvurusunda bulunmayı da düşünmüyor değilim. Mesela resim kaynağını bu şekilde benim gibi kimse yazamasa ne kadar akıl almaz bir hamlede bulunmuş olurum, değil mi?

Resim kaynağı: dailyblog.ch

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!