This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy Note 12.2 dev ekranla mı geliyor?

Samsung’un Galaxy Note 10.1 tableti, akıllı telefon kuzeni ile birlikte yenilenmek üzere. Yüksek kalite bir Samsung tablet beklentisi içindeyseniz (ya da yalnızca halihazırdaki 10 inçlik modelden daha geniş bir ekran bekliyorsanız) Koreli MovePlayer sitesindeki arkadaşların sızdırdığı bilgiler ilginizi çekebilir. Şimdiye kadar görülmemiş olan Galaxy Note 12.2 modelinin bugün sızan fotoğrafları, Samsung’un yeni tabletinin devasa bir ekran ve Samsung gitgide tuhaflaşan fiziksel Home butonu ile geleceğine işaret ediyor.

galaxynote 122official1
Galaxy Note 12.2'nin sızan ekran fotoğrafı. / © moveplayer/Samsung

Sızan habere göre, bu en yeni Galaxy Note modelinin 12.2 inç ekranı, 10 inç ve daha büyük ekranlı, yüksek kalite Android tabletler için artık fiilen standart hale gelen 2560x1600 panel çözünürlüğe sahip olacak. Daha fazla donanım spesifikasyonu tahminlerimize kalmış olsa da, bu konfigürasyona sahip bir Samsung cihazının, amiral gemisi ayarda bir tablet olacağını söylemek hayalcilik olmayacaktır. Samsung’un Note serisini yüksek kalite, Tab serisini de düşük kalite aralıklarına yönelttiğini de düşündüğümüzde, bu yönde bir tahminin anlamlı olacağını söyleyebiliriz. Eğer sızan fotoğraf otantik ise, Galaxy Note 12.2, Samsung’un endüstriyel dizaynında hafif bir değişikliği temsil ediyor: tabletin köşeleri, Galaxy Tab 3 serisine oranla çok daha yuvarlak. Bu da, Galaxy Note 3’ün ekranının sızan fotoğraflarındaki daha dik görünüme uyuyor. Ekranlar genişledikçe, Samsung’un tabletlerinin akıllı telefonlardan miras aldığı Home butonu, ara kapasitatif menüler ve geri butonları gittikçe hantallaşıyor.

Net fikirler için IFA 2013 bekleniyor

Biz yine de özellikle bu son sızıntı konusunda temkinli olmayı öneriyoruz. Her şeyden önce bu sızıntı düşük çözünürlüklü bir basın fotoğrafı benzeri bir görüntüden ibaret, ki bu da sahtesi kolaylıkla yapılabilecek bir şey. Bunun yanında, sızan fotoğraf, hem fiziksel dizayn bakımından, hem de neredeyse tüm ürün özelliklerini/nişlerini kapsaması bakımından Samsung’un son dönem dizayn felsefesiyle uyumlu. Bu cihazın, Samsung’un bu hafta Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2013 teknoloji fuarı öncesinde düzenleyeceği etkinlikte Galaxy Tab ya da Galaxy Note dizisi ile görücüye çıkması muhtemel.

Note 12.2’nin nispeten devasa boyutlarda olması beklense de, bu tablet, en büyük Android tablet ünvanını almayabilir. Farklı biçim unsurlarına sahip olduğu dikkate alınmaksızın, Toshiba’nın 2012 başında piyasaya sürdüğü 13.3 inçlik tablet halen bu ünvanın tek sahibi.

AndoidPIT ailesi olarak, 4 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek olan, akıllı telefon dünyasının en önemli yıllık etkinliklerinden IFA 2013 fuarını takip edip, haberleri an be an sizlerle paylaşacağız.

Vasıtasıyla Android Police Kaynak: Moveplayer

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!