This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

6.3 inçlik Galaxy Note 3: Ekran Canavarının Saldısı!

Samsung Galaxy Note 2 piyasaya çıkalı henüz çok uzun bir süre olmamasına rağmen şimdiden Galaxy Note 3 üzerinde spekülasyon yapılmaya başlandı bile. Yeni nesil Galaxy Note 3'ün 6.3 inç olması bekleniyor. Görünen o ki 2013 dev ekranların yılı olacak.

Peki ama akıllı telefon ile tablet bilgisayarları ekran kıstası göz öne aldığımızda ayıran sınır nedir? 5 inç mi yoksa 6 mı? Yoksa Nexus 7'nin sahip olduğu 7 inçlik ekran mı bu sınırı çiziyor? Bu konu günümüz teknoloji çevrelerin üzerinde hararetle konuştuğu konuların başında geliyor. Son olarak IT dünyasının önemli yayın organlarından olan Digitimes önümüzdeki yıl 1080 piksellik full HD görüntüleme gücüne sahip 5 megapiksel ve üstü akıllı telefonların Samsung, LG, Huawei, ZTE ve Sharp firmaları tarafından üretileceğini duyurdu.

Piyasayı takip edenlerin bildiği üzere HTC firması çok yakın bir zaman önce Butterfly J isimli modelini piyasaya sürmüştü zaten.

Ayrıca Samsung ve LG'nin anavatanı olan Güney Kore'de yayın yapmakta olan The Kore Times isimli yayın organı da Samsung'un yeni nesil Galaxy Note cihazlarının 6.3 inçlik ekrana sahip olacaklarını iddia etti. Bence bundan henüz iki ay önce çıkan bir cihazın yeni nesil ürünü üzerinde spekülasyon yapmak için çok erken olduğunu düşünüyorum.

Daha büyük her zaman daha iyidir öyle değil mi? Samsung Galaxy Note'un 5.5 inç büyüklüğünde olan ekranının 6.3'e çıkacak olacağı söylentisine ne diyorsunuz? 

 

Kapak fotoğraf: as / AndroidPIT (Nexus 7 cihazı horrorpedia sitesi üzerinden "The Monster of Piedras Blancas"dan alınmıştır)

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!