This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 4 comments

[Güncelleme] Galaxy Note 3: Teknik Özellikler ve Resim

Galaxy S4'ün henüz piyasaya sürülmesinin ardından yorulmak nedir bilmeyen Samsung şimdi de dikkatleri Galaxy Note 3'ün üzerine çekmeyi başardı. Resmi sızan telefonun eğer gerçekten aslı böyleyse bazılarımız hayal kırıklığına uğrayacak gibi gözüküyor.

n3
Sağda Note 2 ve Solda Note 3. Tek değişiklik ekran büyüklüğü gibi gözüküyor. / © MyDrivers

Kullanılan malzemeye ek olarak yaratıcı tasarım Samsung'un en çok eleştiri aldığı kriterlerden biri. Hakikaten de baktığınızda bu iki nokta Samsung'un en az başarılı olduğu nokta. Tüm bu eleştirilerin üzerine olacak, Samsung'un Note 3'te kullanacağı tasarımın bambaşka olacağı ve malzeme olarak da HTC One'da kullanılan alüminyum kullanılacağı söylenmişti. Bir Çin web sitesi olan MyDrivers'da çıkan fotoğrafta ise bunun aksine Galaxy Note 2'ye çok benzer bir cihaz görüyoruz. .

pa
Note 3 bu üstteki modellerin görünmlerine benzer, onların karışımı bir model olabilir. / © PhoneArena

Teknik Özellikler

Teknik özellikler ise önceden duyumlarını aldıklarımızla örtüşüyor: 6 inç (5.99 inç) ekran ve sekiz çekirdek işlemci (2.0 GHz sekiz çekirdekli Exynos 5410: dört çekirdekli A15 ve 1.7 GHz dört çekirdekli A7 işlemcilerle birlikte). 32 GB dahili hafıza, 3 GB RAM, Android 4.2.2. 

Bu arada Çin'de çıkan ZOPO isminde bir cihaz çıktı ve Galaxy Note 3'e benzerliği nedeniyle yeni Note 3'ün o cihaz olduğu doğrultusunda dedikodular var. Resme ve bilgilere burdan gidebilirsiniz.

02.05.2013 tarihli Güncelleme

Galaxy Note 3'ün özelliklerine yönelik olarak phonearena.com üzerinde yeni bir güncelleme gerçekleşti. Bu bağlamda ilgili haber kaynağının iddia ettiği ilave özellikler şu şekilde: 

  • 5.99 inçlik Full HD Super AMOLED ekran
  • 3 GB sistem RAM'i
  • 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemci
  • 13 megapiksel kamera
  • 15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Google I/O'da tanıtılacak olan Android sürümüne sahip işletim sistemi.

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: MyDrivers

4 Shares

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!