This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Galaxy Note 3'ün fotoğrafları sızdı

Samsung'un Note serisinin henüz piyasaya çıkmayan modeli Note 3'e ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar medyaya sızdırıldı. Fotoğraflardan çok fazla ayrıntı görmek mümkün olmasa da, Note 3 ilk bakışta Galaxy S4'ün daha büyük ekranlı bir versiyonunu andırıyor.

Samsung Galaxy Note 3 photo leak
Samsung Mobile test merkezinde muhtemelen gizli çekilen fotoğraflar. / © techkiddy  

Samsung'un bir sonraki amiral gemizi cihazı Galaxy Note 3'e ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar medyaya sızdı. İşin ilginç yanı fotoğrafların doğrudan doğruya Samsung Mobile'ın test merkezinden sızmış olmasıydı. Her ne kadar Techkiddy adlı web sitesinin yayınladığı fotoğraflar, buna benzer sızıntılardan alıştığımız üzere son derece düşük kalitede ve bulanık olsa da, Note 3'ün görünüşünün nasıl olacağına dair ipuçları veriyorlar. 

Resimlere bakıldığında Note 3'ün tasarım ve biçim itibarıyla Samsung Galaxy S4'ü andırdığını görebiliyoruz. Elbette seri üretimde birçok değişiklik görebiliriz ama şimdilik kaydıyla Note 3, daha büyük ekranlı bir S4'ü andırıyor. 

Henüz bu özellikler şirket tarafından doğrulanmamış olsa da Galaxy Note III'ün ekranının 5.7 inç büyüklüğünde olması ve Samsung'tan alıştığımız üzere sAMOLED ve Full HD özellikleriyle gelmesi bekleniyor. Aynı şekilde yine söylentilere bakılırsa cihazda 2,3 GHz Octa-Core ya da Snapdragon 800 işlemci ve 13 megapiksel kamera bulunacak. Yazılım açısından Android 4.3'e ilaveten Samsung'un kendi arayüzü olan TouchWiz'i taşıması beklenen cihaz muhtemelen bu yıl Eylül ayında Berlin'de düzenlenecek olan IFA 2013 etkinliğinde resmen tanıtılacak. 

Deklanşör dedikodusu

Diğer yandan Note 3'le ilgili bir başka söylenti de Hollanda'da yayın yapan bir teknoloji sitesi olan Sim Only Radar'dan geldi. Her ne kadar dokunmatik ekranlardan hepimiz memnun olsak da bazı fotoğraf düşkünleri, fotoğraf çekerken ekrana dokunmak yerine, eski günlerdeki gibi fiziksel olarak basabilecekleri bir deklanşörü tercih ediyorlar. İşte bu şikayeti dikkate alan Samsung'un, Note 3'e sadece kameraya bağlı çalışan ve sırf bu amaç için kullanılacak olan bir düğme ekleyeceği iddia ediliyor.

Note 3
Note 3'ün beklenen özellikleri! / © Sim Only Radar

Elbette Samsung'un böylesine küçük bir ayrıntı için yıllar içinde oluşturduğu tasarım çizgisi ve ilkelerinin dışına çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek, ama şirketin böyle bir eksta buton koyacaksa bile bunu mesela S4 Zoom gibi özellikle kamera kalitesiyle ön plana çıkan bir modeline uygulaması daha akılcı görünüyor. 

Bir sürpriz olmazsa, Galaxy Note III'ün tanıtılacağı IFA fuarını AndroidPIT olarak kalabalık bir ekiple takip ederek cihazla ilgili haberleri size aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Tech Kiddy

1 Share

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!