This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
185 Shares 90 comments

Samsung Galaxy Note 3 Ukrayna Lollipop ROM'unu denedik

Samsung bu aralar yeni amiral gemileri ile uğraşsa da önceki modellerinden vazgeçmiyor. Samsung güncelleme konusunda diğer rakiplerine oranla hızlı bir güncelleme haritası çizerek, Note 3, Note 4, Note Edge, Galaxy S4, Galaxy S5 modellerine güncellemeyi verdi. Şaşırtıcı olan durum ise verdikleri güncelleme bizzat kendi işlemcilerinin yoğun olduğu telefonların olmasıydı.  Samsung İlk Lollipop güncellemesine, Exynos işlemcilere dağıtarak başladı.
Türkiye'ye ne zaman geleceği hala netlik kazanmadı ama kısa bir süre sonra gelecektir.  
 

AndroidPIT Galaxy Note 3 Lollipop
Samsung Galaxy Note 3 Lollipop / © ANDROIDPIT

Samsung güncelleme konusunda herkes tarafından alkış almayı açıkçası hak etti. Henüz bir çok firma eski modellerine güncellemeyi vermezken Samsung bence harika işler başararak Lollipop'u dağıtmaya başlaması takdire şayan nitelikte.
Bizlerde boş durmadık Galaxy Note 3'e gelen Ukrayna ROM'unu telefonumuza kurup test ettik. Rusya ROM'una oranla daha stabil çalışıyor.Een çok şikayet alan RAM'deki dolu alan kısmını tamamen düzenlemiş. Arka plandaki uygulamaları kapattığımızda 1.5 GB'lık bir boş alan bıraktığını söyleyebiliriz. ART mimarısı üzerine kurulan Lollipop Note 3'ün performansına performans katmış. Şarjın çabuk tükenmesi Rusya Rom'unda yoğun olarak şikayetlere maruz kalmştı. Muhtemelen Samsung bu şikayeti dikkate almış olmalı ki  farkı gözle görmek mümkün. Sabah saat 10:00 civarıydı telefonu elime aldım kullanmaya başladım. kablosuz bağlantısı sürekli açıktı. Dışarı çıktım Mobil veri kullanımı açıktı. Hatta yaklaşık bir saatlik telefon görüşmem oldu. İnanır mısınız! şarjım hala yüzde 70 ve şuan saat 18:00. Telefon 8 saattir sürekli açık ve çok yoğun bir kullanım olmasada yine kullanıldı. Bence Ukrayna ROM'u oldukça başarılı olmuş. Kurup test etmenizi kesinlikle tavisye ederim. Memnun kalacağınızdan eminim. Kurulumu yapmak isteyenler için sitemiz üzerinden kurulumunu anlattık.

Galaxy Note 3 Orjinal Andorid Lollipop ROM kurma rehberi Bu linkte gerekli dosyaları bulabilir kurulumu başlatabilirsiniz. Aşağıdaki linkten Note 3'te olmayan ultra güç tasarrruf modunu nasıl aktif edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Samsung Galaxy Note 3'te ultra güç tasarruf modu nasıl yapılır? 

Aşağıda ki videoda Android Lollipop'un Note 3'te nasıl durduğunu görebilirsiniz.


kurulum rehberi
Kurulum rehberleri! / © AndroidPIT

Aşağıdaki linklerden telefonunuza uygun olan lollipop sürümünu bulup kurulumunu yapabilirsiniz. 

Samsung Galaxy S4 Active Android 5.0.1 Lollipop kurma rehberi 

Samsung Galaxy Note 4 Lollipop kurma rehberi 

Samsung Galaxy S5 Lollipop kurma rehberi

Samsung Galaxy S4 Lollipop kurma rehberi 

Samsung Galaxy Note Edge kurma rehberi

Samsung Galaxy S3 Android 4.4.4 Kitkat kurulum rehberi 

Siz telefonunuza Lollipop kurdunuz mu ? 90 comments

Yeni yorum yaz:
Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!