This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Galaxy Note 3 uygulamaları Galaxy S4'e nasıl yüklenir

Samsung'un Eylül ayında tanıttığı yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 3, birçok yazılım yeniliğini de beraberinde getirdi. Elbette bu yeniliklerin bir çoğu Note 3'le birlikte gelen S Pen'le ilgili, ama bazılarını normal bir dokunmatik ekranlı akıllı telefonda da kullanmak mümkün. Biz de özellikle Galaxy S4 sahipleri için Skethcbook ya da kamera uygulaması gibi yeniliklerin de içinde olduğu bir dizi yazılım özelliğini nasıl kullanabileceklerini anlatan bir rehber hazırladık. 

galaxy note 3 test 1
 © AndroidPIT

Galaxy Note 3'e özgü olan bu özellikleri XDA geliştiricisi LastStandingDroid sayesinde Galaxy S4'e taşımanız mümkün. Bu kaynağa göre, söz konusu uygulamalar sadece Galaxy S4'de değil, Android 4.1.2 ve daha yüksek sürümüne sahip olan tüm Android cihazlarda çalışabilecek uygulamalar. Dolayısıyla biz de bu uygulamaları Android 4.3 ROM'la çalışan bir Samsung Galaxy S4'de ve Android 4.1.2 sürümü bulunan bir Samsung Galaxy S3 üzerinde test ettik. 

Galaxy Note 3'le gelen yeni uygulamalar

Galaxy Note 3'de SketchBook gibi yepyeni uygulamaların yanısıra, S Health gibi önceden bildiğimiz uygulamaların geliştirilmiş versiyonları da bulunuyor. Ayrıca, Note 3'ün kamerasında Golf cve 360 adı verilen iki yeni mod da mevcut. 

note3 galaxys4 sketchbook
Sketchbook böyle görünüyor ve S4 üzerinde S Pen olmaksızın da kullanılabiliyor. / © AndroidPIT

Eğer Samsung Galaxy S4'ünüzde şimdiden Android 4.3 sürümnü yüklüyse, KNOX, Samsung Wallet, Active Applications widget'ı ya da yeni Galeri görünümünü herhangi bir APK dosyası indirmeden otomatik olarak kullanabilirsiniz. Bu yüzden, aşağıda sadece Android 4.3 Samsung güncellemesiyle birlikte gelmeyen uygulamaların APK dosyalarına link verdik. Eğer diğer dosyaları da kendiniz manuel olarak bulmak istiyorsanız, XDA Geliştirici forumunu takip edebilirsiniz. 

Çalışan ve çalışmayan uygulamalar

note3 galaxys4 health
S4'de çalışan uygulamalardan biri de S Health. © AndroidPITT

AndroidPIT ofisinde Galaxy S4 üzerinde yaptığımız denemelerde, SketchBook ve S Health yeni uygulamalar arasında hiç sorunsuz çalışan iki tanes oldu. Ancak Galaxy S3'de ise sadece Sketchbook uygulamasının çalıştığını gördük. Belki de en iyisi kendiniz kontrol edip görmeniz. 

Denemelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 

Kaynak: XDA Developers

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!