This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Üç kenarlı ekranıyla Galaxy Note 4 ve katlanabilir ekranıyla Note 5

Görünen o ki Samsung eğimli ekrana sahip telefonlarını bu yılın sonlarına doğru çıkarmayı planlıyor. Bu teknolojiyi de büyük ihtimalle Galaxy Note 4 üzerinde göreceğiz. Cihaz büyük ihtimalle YOUM üç kenarlı ekran teknolojisini kullanacak. 

samsung faltbares display 2
© Samsung

Samsung, 3 kenarlı ekran teknolojisini geçtiğimiz sene test etmişti. Büyük ihtimalle bir milyona yakın cihaz bu şekilde üretilecek ve hedef alınan pazara sunulacak. Samsung ilk olarak eğimli ekran teknolojisini de Galaxy Round üzerinde denedi fakat çok da beklediği sonuca ulaşamadı. Uzmanlara göre aynı teknolojiyi Güney Koreli devin yeni cihazları üzerinde denemesi çok da mantıklı değil.

Samsung’un esnek ekran araştırmalarına yaklaşık 1,9 milyar dolar bütçe ayırdığı konuşulmakta. Bu bağlamda katlanabilir ekranlarla da 2015 yılında tanışabiliriz. Katlanabilir ekran konusundaysa en büyük engel cihaza konulacak piller. Çünkü Samsung ekran teknolojisinde, pil konusunda olduğundan çok daha ileride, bu yüzden de uygun bir pil henüz üretilemedi. Yine de, bu yıl pil teknolojileri konusunda büyük ilerleme kaydedilmesi bekleniyor.

Kaynak: Sammobile

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Yasin Öz 12.Şub.2014 Link to comment

    aslında katlanır ekran güzel olur. hem daha az yer kaplar hem de ekranın çizilmesini önleyebilir. böyle bir ekranı nasıl yapacaklar acaba merak ettim :)
    samsung'un parası bol olduğundan argeye iyi yatırım yapıyor.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!