This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S2 Plus: Efsane Android 4.1.2 ile Devam Ediyor

Samsung,ülkemizde ve dünyada haklı nedenlerden dolayı çok sevilen Galaxy S2 ürününü piyasada tutmaya kararlı görünüyor. Firma yaklaşık iki sene önce çıkardığı bu akıllı telefonu yazılım anlamında modifiye ederek Galaxy S II Plus adıyla piyasaya yeniden sürdü.

 Samsung Galaxy S II Plus bugün itibariyle Samsung tarafından duyuruldu. İlk bakışta kült telefon Galaxy S2'den tasarım ve donanım anlamında ciddi bir geliştirme göze çarpmazken, yazılım anlamında Android 4.1 Jelly Bean başta olmak üzere yeni nesil bir takım özelliklerin Galaxy S2'ye özel olarak optimize edimiş olduğu dikkat çekiyor. 

Galaxy S2'nin kullanım tecrübesini arttırma amaçlı yapılan donanımsal geliştirme optimizasyon çalışmalarının Samsung ayağında firmanın sevilen Touchwiz arayüzünün yeni nesil Galaxy S3 ve Galaxy Note 2  ile gelen yumuşak ekran geçişleri, çoklu ekran görüntüleme seçenekleri, geliştirilmiş fotoğraf paylaşım seçenekleri ve multimedya özellikleri bulunuyor. S Voice, Direct Call, Smart Stay, Smart Alert, Pop-up Play bu özelliklerin vücut bulduğu uygulamalara örnek olarak verilebilir.Android'in mevcut sürümlerinin sonuncusu olan Android 4.1.2'ye özel olarak optimize edilmiş olması Android 4.1 ile gelen yeniliklerin sonuna kadar tadına varılmasını sağlaması bekleniyor.

Samsung Galaxy S2 Plus içerisinde yer alacak olan (Bir bakıma donanım anlamında mevcut Galaxy S2 telefonların özellikleri) donanım ve yazılımın öne çıkanları:

  • 4.3 inçlik, 800 x 480 piksel görüntüleme gücüne sahip ekran
  • 1.2 Ghz'lik çift çekirdekli işlemci
  • 1 GB sistem RAM'i
  • 8 GB yerleşik depolama kapasitesi
  • 64 GB'a kadar microSD kart desteği
  • 1650 mAh pil gücü
  • HSPA / Blutooth / WiFi / NFC (Opsiyonel) bağlantı seçenekleri
  • Android 4.1.2 Jelly Bean Mobil işletim Sistemi

Bu yeni cihazın fiyatı ve de piyasaya sürülüş tarihi şu an için belirsizliğini korumaya devam ediyor.

 

Fotoğraf hakları: Sammobile.com

Kaynak: Sammobile

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!