This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Galaxy S: CyanogenMod 10.1 ile Android 4.2 Özellikleri Geliyor

Android dünyasının en önde gelen Custom ROM'u olma özelliğine sahip olan CyanogenMOD'un son sürümü 10.1'in ürün kapsamı içerisine bundan tam 2.5 yıl önce piyasaya sürülmüş olan Samsung Galaxy S de girdi. Böylece Galaxy S kullanıcılarına CyanogenMOD 10.1 sayesinde Android 4.2 ile gelen bir takım özelliklere sahip olma şansı doğmuş oldu.

 

Samsung'un Galaxy S cihazı için vermiş olduğu resmi sürüm desteği Android 2.3.6 (Gingerbread) ile sonlanıyor. Fakat yine de Galaxy S cihazlara manuel olarak Android 4.0 kurmak mümkün. Fakat Samsung'un sahip olduğu yeni nesil cihazlara kıyasla 512 MB RAM hafıza ve 1GHz işlemciyle oldukça yavaş çalışan Galaxy S telefonların üzerinde Android 4.2'nin çalışabileceğini hiç sanmıyorum. İşte bu yüzdendir ki kanımca CyanogenMOD 10.1'in Galaxy S cihazlara optimize edilmiş olması bu yüzden çok önemli ve de anlamlı.

Maalesef şu an için ofisimizde  üzerine CyanogenMOD 10.1 kurabileceğimiz bir Galaxy Ace bulunmadığı için kurulum aşamalarını sizlerle paylaşamıyorum. Bu anlamda söz konusu ROM'u telefonlarına kuranların kurulum tecrübelerini forumlarımızda paylaşması anlamlı olacaktır.

Samsung Galaxy S için CyanogenMOD 10.1'i kurmak için gerekli olan dosyaları indirebileceğiniz sayfaya gitmek için buraya tıklayınız.

Kaynak: Android Police

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Keske Galaxy S alsaydim.Ben 2.3.6 da kaldim 8 aydir bir guncelleme gelmedi.Cyanogenmodda yukleyemiyorum.Tel:Galaxy Pocket

  • Araz 18.Ara.2012 Link to comment

    Ah bi de S plus için müjdeleseydiniz... Kardesim bana bogarak oldurmek istiyoo :P

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!