This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

Galaxy S2 için Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi: Peki ya Türkiye?

 Galaxy S2 kullanıcılarının hevesle bekledikleri Android 4.1.2 güncellemesi Avrupa'da İspanya'dan başladı. Android 4.1.2 güncellemesi şu an itibariyle 18 aydır akıllı telefon piyasasının tozunu attıran Galaxy S2 için bir çok geliştirme ve yeniliği beraberinde getiriyor.

Galaxy S2 için Android 4.1.2 güncellemesinin getirdikleri

Samsung'un sevilen telefonu Galaxy S2 için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi bir önceki Jelly Bean sürümünde tespit edilen hataların yamaları ile beraber aşağıdaki özellikleri beraberinde getiriyor: 

  • Project Butter ile arttırılan sistem yönetimi performansı
  • Galaxy S3 ve Note 2 cihazlarında yer alan Stay Smart, Cirect Call ve Pop-up Play özelliklerine yer veren TouchWiz arayüzü
  • Paper Artist filtrelemesini de içeren yeni kamera özellikleri
  • Yeni (ek) bildirim çubuğu

Galaxy S2 için Android Jelly Bean Güncellemeleri Ne Zaman Türkiye'ye Geliyor ? 

Bugün (23.01.2013) itibariyle Türkiye'de Galaxy S2 cihazlar için bırakın Android 4.1.2 güncellemesini, Android 4.1.0 Jelly Bean güncellemesi OTA formatında, yani otomatik olarak alınamıyor. Bu noktada Avrupa'da ilk etapta İspanya'da başlamış olan güncellemenin şu an itibariyle Irak'ta bile olan Android 4.1.0 üzerine gelecek olan güncellemesinin bize uğraması şu an için zor gözüküyor.

Galaxy S2 için Android Güncellemelerini Manuel Olarak Yükleme İmkanım Var Mı? 

Evet ! Galaxy S2 için özel olarak geliştirilen Custom ROM'lar kullanılarak S2 telefonların Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich'den sırasıyla  önce Android 4.1.1, sonrasında da Android 4.1.2'ye yükseltilmesi mümkün. 

  • Galaxy S2 cihazınızı Android 4.0.4'den Android 4.1.1 Jelly Bean yükseltme işlemlerinin adım adım ve fotoğraflarla anlatıldığı yazımızı okumak için buraya tıklayınız. 
  • Manuel olarak Android 4.1.1 güncellemesi yaptığınız Galaxy S2'yi Android 4.1.2'ye yükseltmenize yardımcı olacak olan klavuz yazımız çok kısa süre içerisinde haber portlamızda yayınlanacaktır. 

 

 

Fotoğraf hakları: AndroidPIT

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!