This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean OTA Güncellemesi Ertelendi

Samsung Galaxy S2 cihazı için Samsung tarafından yayınlanması beklenen resmi OTA (otomatik güncelleme) güncellemesi Avrupa ülkelerinde gecikiyor. Samsung'un İsveç Ofisi'nden yapılan açıklama sonucu ortaya çıkan bu gecikmenin dorğudan doğruya diğer Avrupa ülkeleri ve de Türkiye'yi de etkilemesi muhtemel. Bu arada Galaxy S2 cihazların manuel olarak Android 4.1'ye güncellenebileceğini hatırlatmak isterim.

Galaxy S2 için Android 4.1 OTA güncellemesi gecikiyor olsa da manuel olarak kurulum imkanı mümkün

Habere konu olan gecikme Samsung'un İsveç ofisi tarafından Galaxy S2 cihazları için öngörülen Android Jelly Bean güncellemesinin 2012 yılının Kasım ve Aralık döneminden 2012 Aralık ile 2013 Ocak dönemine revize edilmesi sebebiyle dikkat çekti. Böylelikle Avrupa'da Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemelerindeki gecikmenin en az 1 ay olacağı sonucuna varıldı. Bu açıklamanın zaten muğlak olan Galaxy S2 cihazların Türkiye'deki güncellemesi üzerinde de etkili olacağını düşünüyorum.

Ülkemizde çok yaygın olarak kullanılan Galaxy S2 cihazının sahipleri için güzel olan bir haber ise bu cihazın Samsung tarafından yayınlanmış olan bir ROM ile kolayca manuel olarak Android 4.1 Jelly Bean'e yükseltilebiliyor oluşu. AndroidPIT haber portalı ve forumu üzerinde yayınladığımız girişlerde Galaxy S2 telefonların Android 4.0'dan Android 4.1 Jelly Bean'e manuel olarak yükseltilme işlemlerini fotoğraflarla adım adım okuyucularımıza aktarmıştık. Bir çok kullanıcımız haberimiz ve forumumuzda yer alan adımlar sonucunda Galaxy S2 telefonlarında Android Jelly Bean kullanma keyfini çoktan yaşamaya başladılar bile.

Samsung Galaxy S2 akıllı telefonunuzun mobil işletim sürümünü  herhangi bir rootlama işlemine gerek olmadan Android 4.0 Ice Cream Sandwich'den Android 4.1 Jelly Bean'e yükseltmek için buraya tıklayarak ihtiyaç duyulan tüm dosyaların ve de fotoğraflı kurulum klavuzunun bulunduğu yazımıza gidebilirsiniz.

 

Fotoğraf Hakları: AndroidPIT

4 comments

Yeni yorum yaz:
 • Araz 20.Ara.2012 Link to comment

  Volkan bey, ilginiz icin tesekkur ederim. Ama kardesim Galaxy S modelinde S2 ROM'unu degil de, CynagenMod'un en guncel versiyonunu kullanmak istiyor. Sizin o yorumda yazdiginiz I900P modeli S2'den cokmu farkli?
  Bakuden saygilarimla :)

 • Araz 20.Ara.2012 Link to comment

  Link atsaniz sevinirim :)

 • Bu arada kardeşinin telefonuna manuel Jelly Bean kurulumu için yaptığım yorumu okuduğunu umuyorum.

 • Araz 20.Ara.2012 Link to comment

  Tesekkurler :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!