This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S3 Alpha: Donanımı Galaxy Note 2’ye Yükseltilen S3

 Japonya’nın en büyük elektronik dağıtıcısı olan DoCoMo’nun web sayfası üzerinde yer alan ilginç bir Galaxy S3 ilanı dikkatleri üzerine çekti. Yeni bir renk seçeneği ile listelenen Galaxy S3 Alpha isimli yeni Galaxy S3’ün en dikkat çekici yönü ise donanımsal özelliklerinde gerçekleştirilmiş olan anlamlı geliştirme. İlk etapta göze çarpan nokta geliştirilmiş Galaxy S3’ün kendisinden sonra çıkan Galaxy Note 2 ile eşitlenmiş olduğu.

 Yukarıdaki fotoğrafta görüntülenen Galaxy S3 Alpha’nın gri- siyah karışımı yeni rengi ile dikkat çekiyor. Bu yeni ürünün piyasaya sürülmesinden sonra Galaxy Note 2’nin Galaxy S3’e donanımsal anlamdaki üstünlüğü sona ermiş oluyor. Bu anlamda Galaxy Note 2’yi görece daha iyi teknik özellikleri için tercih etmiş olanlar ile Galaxy S3’ü Galaxy S3 Alpha öncesinde satın almış olanlar bu habere pek sevinememişlerdir diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim güçlendirilmiş Galaxy S3 Alpha’nın öne çıkan yükseltilmiş teknik özelliklerine:

• 1.6 Ghz Exynos 4412 işlemci - (Mevcut Galaxy S3’de 1.4 Ghz’lık işlemci kullanıyor)
• 2 GB RAM – (Mevcut Galaxy S3 içerisinde ise 1 GB RAM bulunuyor)

Şu an itibariyle Japonya dışındaki pazarlara yayılma hızı hakkında bilgi edinme imkanımızın olmadığı bu ürün hakkındaki gelişmeleri takip ediyor olacağız. Bu güncelleme öncesinde Galaxy S3’e servet yatıran kullanıcıları üzebilecek bu güncelleme hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!