This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Galaxy S3’teki Android 4.3 problemlerini çözmek için tavsiyeler

Samsung Galaxy S3 cihazına Android 4.3 güncellemesi edinenler bir süredir problemlerle boğuşuyorlar. Bizde kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak bu sorunları inceledik ve mümkün olan çözüm önerilerini sizler için derledik.

androidpit samsung galaxy s3 software downgrade
Android 4.3 problemleri ile birlikte geldi/ © AndroidPIT

Ekran kilidindeki gecikme

Bu problemin çözümü için Ayarlar üzerinden Cihaz’a girin ve Kilit Ekranı’nı seçin. Buradan açılış efektini kaldırabilirsiniz. Eğer bu problemi çözmezse Trickster MOD Kernel Setting uygulamasını indirerek sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca telefonunuz rootlu ise BusyBox uygulaması da yüklenebilir. Bu uygulamalar üzerinden ekran ayarlarınızı yapabilirsiniz fakat bazen telefonunuzu her açıp kapatışınızda ayarları yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yine de bu uygulamalar gecikme sorununu ortadan kaldıracaktır.

s3 android 4 3 1
Dalga Efektini kapatmak gecikme sorununa çare olabilir! / © AndroidPIT
Trickster MOD Kernel Settings Install on Google Play

Gereksiz indirme bildirimleri

Eğer Android 4.3 güncellemenizin ardından daha önceden indirdiğiniz ya da sildiğiniz uygulamalar için bildirimler alıyorsanız bu sorunu hızlı ve kesin bir şekilde Uygulama Yöneticisi üzerinden çözebilirsiniz. Bunun için Ayarlar üzerinden Uygulama Yöneticisine gidin ve İndirme Yöneticisi’nin önbelleğini temizleyin.

s3 android 4 3 2
Önbellek temizliği her zaman faydalıdır! / © AndroidPIT

Galeri paylaşımlarındaki çökmeler

Bu en fazla görülen sorunlardan biri ve çözümü de çok zor değil. Ayarlara girip Uygulama Yöneticisi üzerinden Paper Artist’i seçin ve kapatın. Sorun ortadan kalkacaktır.

s3 android 4 3 3
Galeri sorunlarına karşı çözüm Paper Artist'i kapatmaktan geçiyor. / © AndroidPIT

Pil problemi

Ne yaparsanız yapın piliniz hızla tükeniyorsa bir de pilinizi bir otuz saniyeliğine çıkarıp yeniden takmayı deneyin. İster inanın ister inanmayın fakat bazı cihazlarda bu yol küçük problemleri, takılmaları ve pil ömrünün çok hızlı tükenmesini çözüyor. Elbette bu kalıcı bir çözüm değil bunun yanında telefonunuza Battery Calibration uygulamasını da indirebilirsiniz. Bu sizin pilinizin yeniden kalibrasyonu için etkili bir uygulama fakat sadece rootlu telefonlarda istenilen sonucu veriyor. Eğer hiç biri işe yaramıyorsa verilerinizi yedekleyip telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürün. Bununla birlikte güncelleme de gidecek ve karşılaştığınız problemlerden kurtulacaksınız.

BatteryNexus5
Pil sorunu tüm telefonlarda can sıkmaya devam ediyor / © AndroidPIT
Battery Calibration Install on Google Play

 

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • güncelleme gibi büyük değişikliklerden sonra batarya problemi yaşanması çok normal. kalibrasyonu harici bir program yerine telefonun kendi kendine yapması daha mantıklı ve faydalı çünkü kalibrasyon zaten kullanıcı alışkanlıklarına ve - asıl olarak - uygulamaların tek tek ayarlarına göre yapılıyor. bir hafta kadar performansı kötü batarya ile kullanırsanız bir hafta sonunda büyük bir iyileşme görürsünüz, eğer bataryanızda donanımsal bir problem yoksa.

  • telefob 4.3 güncellemesinden sonra (ağda kayıtlı değil) sorunu veriyor sizce ne yapmalıyım

  • Galerinin paper artistle hicbir ilgisi yok. Neden mi? Ben kullanmadigim tum uygulamalari devre disi biraktim paper artist dahil olmak uzere. Lakin hala duzelmis degil.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!