This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S3'te görülen Android 4.3 problemleri ve çözümleri

Galaxy S3’lere Android 4.3 güncellemesi geleli uzunca bir zaman oldu. Ancak bu durum S3 kullanıcılarının canını sıkan problemlerin çözüldüğü anlamına gelmiyor. Bu yazımızda bu problemler hakkında çözümler sunuyoruz. Umarım Android 4.4 Kitkat güncellemesi çok daha başarılı olur.

androidpit galaxys s3 android 4 3 teaser
© Samsung

Mobil veri kullanımı

Bazı uygulamaların mobil verinizi sömürdüğünü düşünüyorsanız, Google Play Store’da bulunan Android Assistant veya SD Maid gibi uygulamaları yükleyerek hangi uygulamanın ne kadar veri tükettiğini bulabilirsiniz. Ayrıca ayarlardan “veri kullanımı” sekmesine girerek uygulamaların veri kullanımını görebilirsiniz. Çok fazla veri kullandığını düşündüğünüz uygulamaları kaldırmakta fayda var.

AndroidPIT Stats and Usage
© AndroidPIT

WiFi bağlantısının kopması

WiFi bağlantısının sürekli kopması sıklıkla karşılaşılan problemlerden biri. Ancak bu sorun bağlantı ayarlarının değiştirilmesiyle düzelebilir. Ayarlardan bağlantı sekmesine tıklayın ve WiFi’yi seçin. “Gelişmiş” ayarlardan “Uyku modunda WiFi etkin kalsın” seçeneğini “Her zaman” olarak değiştirin ve otomatik bağlantı seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.

AndroidPIT Advanced WiFi Settings
© AndroidPIT

Ayrıca güç tasarrufu modunun WiFi bağlantısının kopmasına neden olduğu gelen bilgiler arasında. Güç tasarruf modunu bildirim çubuğunda yer alan kısayol menüsünden kapatabilirsiniz.

Bluetooth bağlantısının kopması

Görünüşe göre Galaxy S3, 4.3 güncellemesinin ardından bazı aksesuarlar ile Bluetooth 4.0 eşleşmesi sırasında sorunlar yaşamakta. Bunun için öncelikle eşleştirmeyi kaldırın ve telefonu yeniden başlatarak tekrar eşleştirmeyi deneyin. Ayrıca fabrika ayarlarına geri dönmeyi deneyebilirsiniz. (Fotoğraf, video, uygulama ve ayarların yedeğini almayı unutmayın)

Ayrıca telefona soft reset de yapabilirsiniz

Güç düğmesine basarak telefonu kapatın

- Bataryayı çıkartın ve 30 saniye kadar bekleyip bataryayı takın

- Güç düşmesine basarak telefonu açın

- Problemin çözülüp çözülmediğini kontrol edin

Android bluetooth smart ready
© Bluetooth

Son olarak A2DP Connect gibi uygulamalarla bluetooth sorununu çözebilirsiniz.

A2DP Connect Install on Google Play

Gelen aramalarda telefonun çalmaması

Bu ciddi manada kullanıcıların canını sıkan bir sorun. Bu sorun, belirli bir kişi için atanan zil sesi dosyasının arama geldiğinde sistem tarafından bulunamamasından dolayı kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek için fabrika ayarlarına geri dönebilir veya o kişi için farklı bir zil sesi seçebilirsiniz.

phone call
 © Sergey Nivens / shutterstock

Galerinin durması problemi

Bu sorun hem Galaxy S3’lerde hem de diğer Samsung telefonlarında mevcut. Bu sorun Paper Artist uygulamasının kapatılmasıyla çözülebilir. Ayrıca Android işletim sistem, galeri gibi geç açılabilen uygulamalara karşı sorunlar çıkartabiliyor. Eğer dahili depolama alanınız çok fazla doluysa bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken fotoğraflarınızı bilgisayara, bulut depolama servislerine veya harici belleklere yedeklemek. Ardından ayarlardan uygulamalar sekmesine girerek galeri uygulamasını seçip ön belleği ve verileri silmeyi deneyin.

AndroidPIT KitKat Gallery Photos
© AndroidPIT/Google

Eğer sizin aklınıza takılan başka problemler varsa bunları yorum olarak yazabilirsiniz.

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!