This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S3 E-mail Bildirim Sorunları ve Çözümleri

Galaxy S3 cihazlarda email bildirimleri konusunda son zamanlarda bazı kullanıcılar tarafından iletilen şikayetlerin sıklığının artması üzerine sorunun çözümü üzerine bir kaç satır karalama ihtiyacı hissederek bu yazıyı kaleme aldık. 

Sorun 1: Bildirim Çubuğunda Negatif Email Sayısı

Özellikle işyerinde kullanılan profesyonel email adreslerinin Galaxy S3'e entegre edilmesinden sonra bazı kullanıcıların bildirim çubuklarında   tüm mesajar okunmuş olmasına rağmen''0'' yerine  ''-1'' sayıda görüntülenmesi sıkıntısı çok yaygın olmasada bazı S3 kullanıcılarının şikayet ettiği bir husus. Samsung'un belli bir tarihte üretmiş olduğu S3'lerin TouchWiz kullanıcı arayüzü nedeniyle ortaya çıkan sorunun çözümü ise aşağıdaki gibi. 

Çözüm

Eksi email hesabı sıkıntısını giderebilmenin tek yolu email cache ve datasını silmekten geçiyor. 

Uyarı: Email hesabınızın cache ve datasını silmek ile hem kişisel ayarlarınız hem de mesajlarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu noktada aşağıdaki adımlara geçmeden önce işlemlere devam etmek istediğinize emin olununuz. 

  1. Ayarlar menüsünden 'Uygulama Yöneticisi'ni başlatın.
  2. Sağa doğru kaydırma yaparak 'Hepsi' sekmesine gelin.
  3. 'E-posta' uygulamasını seçin
  4. Ekran üzerinde 'Veriyi Sil' ve 'Ön Belleği' sil seçeneklerine tıklayın
  5. Telefonunuzu yeniden başlatın.
  6. Email ayarlarınızı yeniden yapılandırın

Sorun 2: Yeni E-mail olmamasına rağmen bildirim gelmesi

Samsung Galaxy S3'ün email bildirimleri ile alakalı bir diğer sorun ise ortada yeni bir e-posta yok iken uyarı alınabiliyor oluşu. Bu sıkıntoı genelde birden çok email adresini aynı anda kullananların başına gelmekte. İgili sıkıntının çözümü aynen birinci sorunda olduğu gibi S3'ün email uygulaması içerisindeki veri ve ön belleğin silinerek cihazın yeniden başlatılması ve tüm email bağlantılarının yeniden yapılandırılması.

 

Kaynak: The Droid Guy

1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!