This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Piyasaya çıktığı ilk günden beri tüm Dünya pazarlarında ve Türkiye'de çok popüler olan ve büyük satış rakamlarına ulaşan Samsung Galaxy S3 modeli akıllı telefon camiasının rootlanması en kolay ve zahmetsiz olanlarından bir tanesi. Samsung Galaxy S3 telefonların i9300 ürün kodlu cihazların nasıl rootlanacağını fotoğraf ve ekran görüntüleri yardımıyla adım adım anlatan yazımıza hoş geldiniz.

galaxy s3 10 millionen
© AndroidPIT

Root işlemlerinin anlatımına geçmeden önce rootlama işlemlerini anlatan tüm web sitelerinde olduğu gibi artık klasikleşmiş ve yapılması gereken uyarımızı yapalım:

Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler içermektedir. Bu anlamda bu blog girişi kapsamında anlatılanların Galaxy S3 cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları atınız. AndroidPIT'in tüzel ve de benim özel kişiliğim herhangi bir sorun için bu bağlamda sorumlu tutulamaz

Bu method içerisinde Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi olan Samsung Galaxy S3 GT-i9300 modelleri için en uygun rootlama yönetemlerinden birisidir.

 

Root İşlemleri için İndirilmesi Gereken Dosyalar

1) Odin 307

2) CF-Root 6.4 (''root'' haklarını içeren kernel)

Adım Adım Rootlama İşlemleri

1. Odin 307'yi indirin ve masaüstünde yaratacağınız bir klasör içerisine unzipleyin.

2. CF-Root-SGS3-v6.4'ü indirin ve unzipleyin.

3. Odin'i çalıştırın

4. Galaxy S3'ünüzü kapatın ve Download modunda yeniden açın (Cihazınızı download modunda açabilmek için parmaklarınızı ses kısma + açma kapama + ve menü tuşlarına yaklaşık olarak 10 saniye kadar basılı tutunuz)

5. Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve Windows'un sürücüleri yüklemesini bekleyin. Odin bilgisayarınız tarafından tanındıktan sonra aşağıdaki ekranı görüntüleyeceksiniz. Ekranın sol kısmındaki kutucuğun maviye boyanmış olmasına dikkat edin.

Odin1GS3
Windows sürücüleri yükledikten sonra sol üstteki kutunun maviye boyandığını göreceksiniz / © AndroidPIT

6. PDA'ya tıklayın. Sonrasında ise CF-Root ismi ile başlayan dosyayı seçin (.tar uzantılı dosyayı seçmeniz gerekiyor)

7. Yaptığınız seçim sonrasında Odin üzerindeki ekran görüntüsünün aşağıdaki gibi olması gerekiyor. Bu noktada bir sonraki adıma geçmeden önce son kontrollerinizi aşağıda yer alan ekran görüntüsünü baz alarak yapın. Bu adımda sol üst tarafta yer alan ''RESET'' ibaresi ve mavi ekran yer almayacaktır. Bu durum siz Start'a bastıktan sonraki adımda karşınıza çıkacaktır.

8. Start'a basın

9. Bir kaç saniye sonrasında Odin'in sol üst ekranında  mavi bir kutucuk içerisinde"Reset" yazısının çıktığını göreceksiniz. Bundan sonraki işlemlere SG3 cihazınız üzerinde devam ediliyor olacak.

Odin3RootGS3
Root işlemlerinin sonuna kadar SG3 ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı kesmeyin... / © AndroidPIT

Yükleme bittikten sonra cihazınızın bilgisayar ile bağlantısını keserek yeniden başlatın.

Böylece Galaxy S3'ünüzün rootlama işlemlerini bitirmiş oluyorsunuz. 

GS3 Root 1   GS3 Root 2

SuperSU ve CWM uygulamaları rootlanmış cihazın düzgün çalışmasına  yardımcı oluyorlar. / © AndroirPIT

GS3 Root 3   GS3 Root 4
GS3 ile İlk root izniniz / © AndroidPIT

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • S3 gibi telefonum olacak ve onu rootlayacagim.O telefon rootlanir mi kardesim?Dandik telefonlari anladim S3u niye rootluyorlar?Aklim almiyor.Bn telefonumu tek adimda rootladim.Dosyayi indirdim.Telefonu recovery modda baslatip dosyayi sectim.Telim rootlandi bu kadar basit :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!