This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 5 comments

Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesi geçici olarak durduruldu

Samsung, popüler modeli Galaxy S3 için dağıtmaya başladığı Android 4.3 güncellemesinde sonra yaşanan sorunlara dair sessizliğini bozdu. Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda Android 4.3 güncellemesinin, şirketin gelmiş geçmiş en çok satan telefonlarından biri olan S3'te pil ve performans sorunlarına neden olduğuna dair haberlere  yer vermiştik. Güney Kore şirketinin Büyük Britanya biriminden SamMobile haber sitesine bugün yapılan açıklamada, S3 için Android 4.3 güncellemesinin geçici bir süre için durdurulduğu belirtildi.  

android 4 3 samsung galaxy s3
© AndroidPIT

Milyonlarca S3 kullanıcısının heyecanla beklediği Android 4.3 güncellemesi yaklaşık iki hafta önce başlamış olmasına rağmen, sürecin çok da pürüzsüz geçtiği söylenemez. Öyle ki güncellemeden hemen sonra gerek AndroidPIT okurlarından, gerekse de tüm dünyadaki diğer S3 kullanıcılarından şikayetler yağmaya başladı. 

Samsung'un muhtemelen en popüler cihazlarından biri olan Galaxy S3 için Galaxy Gear akıllı saat desteğini bir an önce sunabilmek için güncellemeyi aceleye getirdiğine dair yorumlar yapılıyor. Öyle ki birçok kullanıcının umduğunun ve verilen sözlerin aksine şirket bu güncellemeye Samsung Knox desteğini de dahil edememişti. 

Dah önce yaptığımız haberde de değindiğimiz gibi Android 4.3 güncellemesi bazı cihazlarda "pil performansında düşüş, uygulamaların çökmesi, kablosuz bağlantıda kopmalar, performans düşüklüğü ve hatta sadece pili çıkarıp takarak çözülebilen kilitlenme" gibi sorunlara yol açıyor. 

Samsung'a yakınlığıyla bilinen SamMobile adlı web sitesinin temasa geçtiği Samsung Büyük Birtanya birimi bu sorunla ilgili olarak siteye aşağıdaki açıklamayı yapmış durumda: 

"Şu anda Galaxy S3 4.3 Jelly Bean güncellemesiyle ilgili yaşandığı belirtilen sorunları incelediğimiz için, güncelleme hizmeti geçici olarak durdurulmuştur. Müşterilerimize mümkün olan en iyi mobil deneyimi sunmak için çalışıyoruz ve güncelleme hizmetinin en kısa zamanda tekrar başlayacağına dair müşterilerimize güvence veriyoruz." 

samsung galaxy s3
Bu telefonun sahipleri Android 4.3 için biraz daha bekleyecek! / © AndroidPIT

Yapılan açıklamaya göre Samsung 18 Kasım 2013 itibarıyla geçici olarak Android 4.3 güncellemesini (I9300XXUGMG9) durdurmuş ve FOTA ile Samsung KIES'den şimdilik çekmiş durumda. Bu bakımdan S3'ünüz varsa ve henüz güncellemeyi almadıysanız bir süre daha beklemek zorunda kalacaksınız. 

Bu konudaki haberleri en hızlı ve ayrıntılı şekilde sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: SamMobile

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • @gorkemuygun 4.3 gelmeden once telefon kendine kendine kapanip aciliyordu bazense sadece sgs3 yazisi cikip kaliyordu 4.3 le telefon kendine geldi. Kilit sorununa da tus kilidi kullanmayarak cozum bulmus oldum :)

  • @erenimdat tus kilidine basdiktan 5-10 sn sonra kilit aciliyor ise telefonu sifirlaman gerekiyor. Telefonu sifirladiktan sonra problem çözülüyor. Ben de ayni problemi yasamistim telefonu sifirladim ve sorunum çözüldü :)

  • beklemekte fayda var derim. . .

  • s3 kullaniyorum 4.3 guncellemesini aldim pil performansinda sikinti yok ama bazi buglar var telefonun tus kilidi sıkıntılı. Tus kilidine bastiktan 5 10 sn sonra kilit aciliyor ya da hic acilmiyor.Pili cikarip tekrar calistirmak gerekiyor. Tus kilidinde muzik dinlerken muzikte takilmala oluyor

  • ibrahim 18.Kas.2013 Link to comment

    samsung KİES la telefonu güncellemek mümkünmü?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!