This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S3 Pantolon Cebinde İnfilak Etti

İsviçre'de 18 yaşındaki bir genç kızın Samsung Galaxy S3 marka telefonu pantolon cebinde infilak ederek, kızın bacaklarında yanıklar oluşmasına neden oldu. Daha önce de Samsung Galaxy Note ve Galaxy S2 modellerinde benzer patlamalar yaşanmıştı.

galaxys3 explosion
Pantolon cebinde patlayan Galaxy S3! / © AndroidBeat

Dünya çapında en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung'un Galaxy serisi cihazları övgü kadar eleştiri de alıyor. Ancak Samsung'un bir önceki amiral gemisi modeli olan Galaxy S3'ün duymaya alıştığımızdan çok farklı bir problemi var. Akmaya kokmaya meyilli elektronik aletleri duymuştuk ama durup dururken infilak eden bir cihaza rastlamak çok da kolay bir iş değil. Gerçi daha önce de patlayan iPhone ve Nokia haberleri görmüştük ama önceden benzer vakalarını bildiğimiz markalardan biri olan Samsung'un popüler telefonu Galaxy S3 bu kez gerçekten tehlikeli olabilecek bir şekilde infilak etti.

Teknoloji sitesi AndroidBeat'in haberine göre İsviçre'deki bir kullanıcının başına gelen bu ilginç patlama talihsiz genç kızın bacaklarında yanıklar oluşmasına neden oldu. 18 yaşındaki kullanıcının Galaxy S3 marka telefonu, işyerinde bulunduğu bir anda cebinde patladı. Habere göre, patronu genç kızı alevlerden kurtarmak için pantolonunu parçalamak zorunda kaldı.

galaxys3 explode
Talihsiz genç kız patlayan telefonuyla poz verirken. / © Sammyhub

Samsung İsviçre'den konunun araştırıldığı ve patlayan cihazın daha yakından incelenmek üzere Güney Kore'deki genel merkeze gönderileceğine dair bir açıklama yapılırken, telefonun sahibi olan genç kız, bu tarz patlamaların sebebi olarak gösterilen gayriresmi bataryaların kendi telefonunda söz konusu olmadığını ve telefonunun içinde orijinal Samsung pil bulunduğunu söyledi.

Yakından takip edenlerin hatırlayacağı gibi, daha önce de Samsung Galaxy Note marka bir cihaz, Güney Kore'de 55 yaşında bir adamın cebinde patlayarak telefonun sahibinde ikinci derecede yanıkların oluşmasına sebep olmuştu. Söz konusu haberin ayrıntılarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kaynak: AndroidBeat

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!