This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S3'e resmi Android 4.3 güncellemesi yaklaşıyor!

Son günlerde bütün kullanıcıların derdi aynı; Android güncellemeleri. Samsung'un Android 4.3 güncellemesini Galaxy S3'lere getirme operasyonu ise adeta başarısızlığıyla saç baş yoldurttu. Ancak tünelin sonundaki ışık göründü! Samsung İrlanda ve İngiltere'nin ardından Almanya'da güncellemeyi kullanıcılarına sundu. Bunun anlamı Türkiye'ye gelmesine çok az kaldı!

The Persistence of Memory
Samsung'un zaman kavramıyla son zamanlarda arası pek iyi değil! / © Salvador Dali, Wikipedia

Türkiye'deki Samsung ve Galaxy S3 kullanıcılarının sayısı dikkate alındığında eminim herkes duymuştur Galaxy S3 e gelen (ya da gelemeyen) Android 4.3 güncellemesini. Nazlı aşıkların bir küsüp bir barışması gibi, Samsung eski amiral gemisi için Android Jelly Bean güncellemesini yayınlayıp hataları farkedince geri çekti. Sonrası ise Galaxy kullanıcıları için sabır testine dönüştü. Güncellemenin ülkemize geliş tarihi konusundaki belirsizlik hala can sıkarken Avrupa'dan umut vaadedici bir haber geldi; Samsung Almanya için (SIM kilitsiz cihazlara) Android 4.3 güncelemesini yayınlamaya başladı.

Bu haberin bizi ilgilendiren kısmı ise güncellemenin yavaş yavaş genişliyor olması. Samsung'un Avrupa payarındaki önemli marketlerinden biri olan Türkiye için güncellemenin tarihiyle ilgili ortada bir veri olmasa da artık kapıya dayandığını söyleyebiliriz. Kim bilir belki de Almanya'dan sonra sıradaki ülke -büyük ihtimal Fransa fakat umudumuzu yütürmeyelim- Türkiye!

Tabi Samsung'un işlerine akıl sır ermez ve güncellemenin Türkiye'ye ne zaman geleceği bilinmez! Eğer Android 4.3'ün resmi Samsung sürümünü OTA (kablosuz güncelleme) güncellemesini beklemeden telefonunuza flashlamak isterseniz, "Galaxy S3 için yeni Android 4.3 üretici yazılımını buradan indirin" haberimize göz atabilirsiniz! 

Kaynak: t3n

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!