This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
7 Shares No comments

Galaxy S3 ve S4'de fotoğraflar direk SD karta nasıl kaydedilir

Her geçen gün daha çok insan ilk Android telefonlarını satın alıyor ve yeni cihazlarında yollarını bulmaya çalışıyorlar. Bu anlamda, piyasanın en popüler telefonlarından biri olan Galaxy S3 sahiplerinden çok duyduğumuz sorulardan biri de fotoğraflarını telefonun hafızasına değil doğrudan SD karta nasıl kaydedecekleri yönünde oluyor. Aşağıdaki rehberi bunu merak eden okurlarımız için hazırladık. 

guardar fotos sd galaxy s3
© AndroidPIT

Bilenler biliyordur, aslında bu gayet kolay bir iş. Söz konusu işlemi sadece Samsung'un Galaxy S3 ve Galaxy S4 modellerinde değil; Galaxy S2, S3 Mini ve S4 Mini gibi telefonlarda da benzer şekilde uygulayabilirsiniz. Burada zaten sorun çıkarsa cihazın kendisinden değil kullandığınız Android sürümünden çıkabilir. 

SD karta nasıl fotoğraf kaydedilir?

Fotoğraflarınızı doğrudan SD karta kaydetmek için ilk ihtiyacınız olan tabii ki bir SD kart alıp telefonunuza takmanız. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzun kamera uygulamasını açıyorsunuz ve karşınıza depolama yeri olarak SD kartı seçip seçmek istemediğinizi soran bir mesaj çıkıyor. Bunu kabul ederseniz bundan sonra çekeceğiniz fotoğraflar doğrudan SD kartınıza kaydedilir. 

Ama diyelim ki bir sebebple bu mesaj karşınıza çıkmadı, o zaman her şeyi manuel olarak kendiniz halletmeniz gerekiyor. Kamera uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar'a gidin ve "Kayıt Yeri"ne dokunun. Buradan SD kart seçimini yapabilirsiniz. 

androidpit camera sd card 1
Open up settings when in camera app and hit storage. © AndroidPIT

Android 4.4 KitKat'la ne değişiyor?

Okurlarımızdan gelen geri bildirimlere bakılırsa, ne yazık ki Android'in en son sürümünde çekilen fotoğraflar doğrudan dahili belleğe kaydediliyor ve bunu manuel olarak değiştirmenin yolu yok. Ama yine de MX Camera adlı uygulama bu konuda size yardımcı olabilir. Ücretsiz olan bu uygulamayı Google Play Store'dan indirip açın ve Ayarlar'a girin. Buradan Kamera seçimini yapıp, "Custom save location" opsiyonundan fotoğraflarınızı kaydetmek istediğiniz yeri belirleyebilirsiniz. 

androidpit camera sd card 2
Choose Camera and then Custom save location. © AndroidPIT
Camera MX -  Foto, Video, GIF Install on Google Play

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!