This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Galaxy S3'ün Web Tarayıcısında Hata Tespit Edildi

Samsung'un bugüne kadar ürettiği akıllı telefonlar içerisinde en büyük satış başarısına ulaşan cihaz olan Galaxy S3'ün web tarayıcısında telefonun hafıza ve pil kullanımı noktalarında gereksiz işlem yapmasına neden olan bir hata tespit edildi. Ayrıntıları haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

s3 murtazin
GS3'ün web tarayıcısında uzun süre sonra bir hata tespit edildi

Galaxy S3'ün Web Tarayıcısındaki Sorun Tam Olarak Nedir? 

Amerika'nın Massachusetts Universitesi'nde yapılan bir araştırmada Samsung Galaxy S3'ün web tarayıcısının aşırı data kullanımı nedeniyle yükleme sürelerini uzattığı ve aynı zamanda pil kullanımını arttırdığı ortaya konuldu.

Emmanuel Cecchet, Robert Sims, Xin He ve Prashant Shenoy isimli araştırmacılar tarafından ortaya konan sıkıntı şu şekilde ifade edilerek özetlendi: 

Wikipedia üzerine yoğunlaşan Quality of Experience (QoE) performans testlerimiz sırasında Samsung Galaxy S3 akıllı telefonunun yerleşik web tarayıcısının 3G  ge WiFi bağlantılarında sayfa yükleme konusunda çok ciddi gecikmeler gözlemledik. Problemin sebebi ise mobil cihzlara uygun boyutta data yüklemeyi sağlayan HTML hareketlerindeydi. Galaxy S3'ün yerleşik web tarayıcısı imajları indirirken onları olduklarından daha büyük olarak algılayarak aşırı data ve pil kullanımına neden oldu.

Galaxy S3'ün yerleşik web tarayıcısı ile ilgili haberin bu cihazın kullanıcılarıyla ilgili olumlu bir yönü ise ilgili sıkıntının Gogle Chrome ve Firefox tarayıcılarında tespit edilmemiş olmaması. 

Galaxy S3'ün yerleşik web tarayıcısının sahip olduğu sıkıntının değinildiği akademik makaleyi İngilizce olarak okumak isteyen takipçilerimiz buraya tıklayabilirler. 

Vasıtasıyla Phone Arena Kaynak: UMass

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!