This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S3 vs. Sony Xperia T: James Bond'un Kamerası Daha mı İyi?

Bir kısmı Türkiye'de çekilmiş olan James Bond'un ''Skyfall' isimli yeni macera filminde  007 takma isimli İngiliz ajanına eşlik eden Sony'nin Xperia T modeli ile Samsung'un lokomotif ürünü olan Galaxy S3'ün kamera performanslarını mevsim şartlarıyla pek de uyuşmayan güneşli bir Berlin gününde karşılaştırmaya karar verdim. Muhtemelen yeni Sony Xperia T'nin James Bond temalı reklamlarına değişik platformlarda maruz kalmışsınızdır. Bakalım 007 tarafından kullanılan Xperia T'nin fotoğraf çekim performansını üst düzey Android piyasasının fenomen ürünü Galaxy S3 karşısında nasıl performans gösterebilmiş?

 

Sony Xperia T 13 megapiksellik güçlü kamerasıyla Galaxy S3'ü yenebilecek mi? (c) Sony, Samsung / kwe

Bir kaç hafta önce yapmış olduğum iPhone ile Galaxy S3 arasında kapalı hava koşullarındaki fotoğraf çekim testinde olduğu gibi bu yazıya konu olan iki cihaz ile yaptığım çekimlerin sonucundaki kapışmanın galibini siz belirleyeceksiniz. Her şeyden önce yaptığım testin laboratuar koşullarında gerçekleşmediğini belirtmek isterim. Her iki telefonu da cebime koyduktan sonra kendimi Berlin’in sokaklarına vurarak önce Sony Xperia T sonra da aynı açıdan Galaxy S3'ü kullanarak yaptığım çekimleri paylaştığım bu yazıdaki karşılaştırmalı örnek fotoğraflar aslında fazla söze yer bırakmıyor.

Testler için her iki cihazın da en sade özelliklerinin dışında herhangi bir görsel effekt uygulaması kullanmadım. Her iki cihazın kamerasının otomatik çekim özelliği açık olarak kullanıldığı çekimler sonrasında elde ettiğim fotoğrafların boyutlarını bu yazı içerisinde karşılaştırabilmek için Photoshop kullanarak eşit hale getirdirm.


Aşağıda görüntüleyeceğiniz fotoğraflar:


• Üstte ve/veya solda yer alan fotoğraflar Sony Xperia T ile
• Altta ve/veya sağda yer alan fotoğraflar ise Samsung Galaxy S3 ile çekildiler.


Hangi kameranın daha iyi bir performans sergilemiş olduğu kararı tamamiyle sizlere kalıyor. Testimiz başlıyor !

 

Fotoğraflar: Klaus Weekind

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • Yani bundan sonraki yorumlarim icin. :D

  • @Sezer: Cevap alamadığın yorumun linkini paylaşabilir misin ?

  • Xperia T birinci.Bu arada bizim yorumlarimiza yanit verirseniz seviniriz

  • Bu yazıya konu olan test AndroidPIT şef redaktörlerinden Klaus Weekind tarafından gerçekleştirildi. Ben ise kendisinin yapmış olduğu tercüme ederek sizlerle paylaştım. Bu bağlamda bu yazı özelinde fotoğraf fotoğraf bir analiz yapmam teknik olarak imkansız. Ama görüşleriniz ve düşünceleriniz bizim için önemli.Bundan sonraki benzer kamera testleri için önerilerinizi değerlendirmeye alacağımıza şüpheniz olmasın. Benim Xperia T ve S3 arasındaki kamera performansı üzerine yapacağım yorum ise Xperia T'nin S3'e yukarıdaki her fotoğrafta üstünlük sağlamış olduu yönünde.

  • bu tur karsilastirmalarda uzman olarak sizinde kendi goruslerinizi belirtmeniz daha yararli olacaktir diye dusunuyorum. sonucta yakin uzak odaklanma cekimlerinde tek telefon galip gelmez her pozda direkt kazanani belirtirseniz sevinirim.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!