This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Tamam, Galaxy S4'ün malzemesi plastik olabilir, ama ekranı gerçekten de demir gibi çıktı.

Her türlü kesici ve delici aletin kullanıldığı, esaslı bir dayanıklılık testine giren Galaxy S4'ün ekranı bu zorlu sınavı alnının akıyla atlattıı.

galaxy s four display test
 © YouTube

Corning'in Gorilla Glass 3 teknolojisini ilk kullanan şirket belki de Samsung oldu. Kimyasallarla güçlendirilmiş bu teknoloji, meraklılarının hatırlayacağı gibi, ilk kez bu yıl başında düzenlenen CES etkinliğinde tanıtılmış, çelik bir topla yapılan deneylerde bile bel vermemişti.

Aşağıda göreceğiniz video testinde, Galaxy S4'ün ekranı anahtar, bozuk para ve biftek bıçağı gibi, stadyuma sokmanıza asla izin vermeyecekleri türlü türlü nesneyle test ediliyor ve burnu bile kanamadan bu işten sıyrılıyor.

Henüz başka bir dayanıklılık testinde geçtiğini görmedik ama, Galaxy S4'ün ekranının darbelere karşı dayanıklı olduğu bir ölçüde kanıtlandı. Şimdi elbette yere atma testlerinden alınacak sonuca da bakmalı!

(youtube linki: buradan)

Sizce bu yıl çıkan üst Android düzey cihazlardan hangisi piyasanın en iyi akıllı telefonu?
View results

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • can 12.May.2013 Link to comment

    bana göre bu test adilce yapilmamis hem bicaklarin uclari kör hemde ekranin üstünden hafif bastirip ciziyor ve yaparken dikkatli birsekilde yapiyor.
    HTC ONE da yapilan ekran testi daha ciddi ve sert bir sekilde yapilmis.
    burda s4 te yapil test ise cok yapmacik olmus

  • Sony Xperia Z ekran testinde adam falçata ile gerçekten çizmeye zarar vermeye çalışıyor S4 ise adam zarar vermemek için üstten üstten bıçakların ağzı bile sivri değil sorsan ekran testi yapıyor... at suyun içine de sonra al çalıştır tamam diyelim Sony Xperia Z gerisi yalan...

  • youtube linki metin içerisine yerleştirildi. Hatırlatma için teşekkürler Sezer

  • Link yok

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!