This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Galaxy S4'ün Dahili Hafızasının Ne Kadarını Kullanabilirsiniz?

Mobil cihaz tüketicisi yeni bir cihaz aldığında genelde aldığı cihazda belirtilen büyüklükteki dahili hafızayı kullanacağını sanıyor. Fakat cihaz satın alındıktan sonra kullanım alanının çok daha az olduğunu görüyor. Bu durum Samsung Galaxy S4'te bir hayli vahim.

s4 kullanilabilir alan
16 GB'lık Galaxy S4'te 9.15 GB'lık alan kullanımda. / © AndroidPIT

Yukarıdaki ekran görüntüsü 16 GB dahili hafızaya sahip Galaxy S4'e ait. Sizin de göreceğiniz üzere bu 16 GB'ın sadece 9.15 GB'ı kullanıcının kullanımında. Yani %40'tan fazla bir alan gömülü şekilde gelen uygulamalar ve diğer cache'ler ile birlikte sistemin kendisinin kullandığı alan tarafından işgal edilmiş durumda.

Tabii Galaxy S4 bu açıdan yalnız değil çünkü HTC One'da da 7.14 GB telefonun üzerinde "Diğerleri" kategorisinde işgal edilmiş olarak geliyor. Tabii HTC One 32 GB olduğu için bu kadarlık bir kullanım göze batmıyor. 

Bununla birlikte HTC One'da mikroSD kart yuvası yok fakat Galaxy S4'te var. Yani 16 GB'lık S4 alıp mikroSD kart (hafızayı 64 GB'a kadar genişletebiliyorsunuz) ile hafızaya takviye yapabilirsiniz ve bu size pahalıya patlamaz.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!