This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Galaxy S4 İçerisinde Gelmesi Muhtemel İşlemci:Exynos 5450

Bu hafta başında tanıtılan, Google tarafından Samsung'a ürettirilen yeni Nexus 10 tablet içerisinde yeni jenerasyon Exynos 5  işlemci bulunuyor. Bu işlemcinin açılımı ise ' 1.7 Ghz'lik  iki çekirdekli  Mali 604 grafik kartı ile desteklenmiş Cortex A15 şeklinde ve aynı zamanda yeni çıkan Chromebook içerisinde de kullanılmakta. Samsung'un son çıkardığı cihazda kullanılan yeni jenerasyon Exynos işlemcilerin önümüzdeki sene gelmesi beklenen yeni Galaxy S4'de kullanılması söylentisi gayet mantıklı olsa da ortalıkta gezen bazı iddialar bu söylentiye çok daha spekülatif bir boyut kazandırıyor.

Bu yazıya konu olan spekülasyona göre yeni Galaxy S4 içerisinde 2 Ghz'lik dört çekirdekli A 15 Exynos 5450 işlemci ve Mali 658  ekran kartı kullanılıyor olacak. Bahsi geçen işlemcininin muhtemel performansı hakkında tahmin yürütmemizi sağlayacak Mali 604'ün performans testleri gerçekten çok etkileyici. Bu bağlamda söylentilerin üzerine yoğunlaştığı Mali 658'in performansının daha da etkileyici olması kaçınılmaz.

Galaxy S4'ün içerisinde yer alması muhtemel performans canavarı işlemci ve ekran kartının cihazın pil ömrünü sömüreceği ise üzerinde tartışma olmayan bir konu. Bu anlamda yeni Galaxy S4 içerisine yerleştirilecek olan pilin; bu kadar güçlü bir işlemciye dayanabilecek güce sahip olması gerekiyor ve bu gereklilik pil ömrü konusundaki hassasiyeti bir adım öteye taşıyor.

Sonuç olarak her ne kadar mevcut koşullarda yeni nesil Galaxy S telefonunda kullanılması en muhtemel olan işlemci sizlere yukarıda kısaca bahsetmeye çalışmış olduğum Exynos 5450 olsa da yeni Galaxy S4 içerisinde Exynos'un 5250 kod numaralı işlemcisi ile karşılaşmak da pek şaşırtıcı olmayacak gibi duruyor.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!