This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

[Söylenti] Samsung Galaxy S4 İki Farklı İşlemci İle Gelebilir

14 Mart tarihinde New York'da tanıtılacak olan yeni Galaxy S4'ün Amerika ve Avrupa pazarlarında iki farklı donanım ile satışa çıkacağı söylentisi durulan suları tekrar azdırdı.

Söylentilerin detayında ise Samsung'un yeni süperstar cihazının Amerika'da Snapdragon 600, Avrupa'da ise Exynos 5 Octa işlemci ile gelceği yönünde. Eğer bu söylenti gerçekleşirse aynı ürün üzerinde bu tip bir donanımsal çeşitlendirme Samsung ve akıllı telefon piyasasında ilk defa yaşanıyor olacak. 

Bu söylentinin altını doldurabilecek bir takım gerekçeklere de aslında yok değil. Örneğin şu an itibariyle dünyada LTE bağlantı altyapısının en iyi olduğu ülke Amerika Birleşik Devletleri. Bu noktada Samsung'un yeni nesil cihazlarında kullandığı Exynos işlemcilerin LTE ile arasının pek iyi olmadığını en son Galaxy Note 2 örneğinde görmüştük. Bana kalırsa Samsung için özellikle ile Apple ile mücadele konusunda çok kilit bir pazar olan Amerikan Pazarı'na yönelik böyle bir donanım çeşitlendirmesine gitmesi gayet olası bir senaryo. 

Bu ve benzeri tüm söylentilerin cevabını almamıza iki hafta kaldığını tekrar okuyucularımıza hatırlatırım. Galaxy S4 14 Mart günü New York'da görücüye çıkıyor. 

 

Fotoğraf: AndroidPIT

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!