This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 28 comments

Galaxy S4 Mini I9190'a Cyanogenmod 4.4.4 Kitkat kurma rehberi

Telefonuma güncelleme gelmiyor diye dert yanan arkadaşlar için hazırladığımız bu yazımızda Galaxy S4 mini I9190'a Cyanogenmod 10 kurulumunu anlattık. Gayet stabil çalışan ROM telefonuzun hem performansını hemde batarya süresini arttıracaktır. Sözü fazla uzatmadan kuruluma geçmek istiyorum.

Not: Öncelikle yapacağınız bu işlemlerde telefonunuz garanti dışı kalacaktır. Telefonunuzda oluşabilecek arıza ve hasarlardan Androidpit.com.tr sorumlu tutulamaz.

cyanogenmod10 teaser
Cyanogenmod 4.4.4 Kitkat kurma! / © CyanogenMOD/ AndroidPIT

 

Gerekl dosyalar;


Samsung USB sürücüsü indir

Root Dosyasını İndir

TWRP recovery Dosyası indir

GAPPS Dosyası indir

Odin V3.10 İndir

S4 Mini İçin en stabil Cyanogenmod 11 Sürümü İndir 

Nightly sürümünü tavsiye etmiyorum çünkü AOSP klavye hatası veriyor. 5.0.2 Android sürümü daha hazır değil ve tam türkçeleştirilmemiş bir şekilde. Size verdiğim bu linkte 4.4.4 yani CM 10 linkidir ama siz bu linkten stabil olmayan nightly sürümünü indirebilir onuda aşağıda verdiğimiz işlemlerle  kurulumunu yapabilirsiniz.

Cyanogenmod 12 Android 5.0.2 indir  

Kuruluma başlamadan önce Gapps dosyasını ve Cyanogemod dosyalarını "hafıza kartına" atın.

Gerekli dosyaları hafıza kartına attıktan sonra root işlemini yapmaya başlayabiliriz.Telefonumuzu Ses Kısma + Menü + Açma Kapama tuşu ile Download moduna alın ve telefon ile bilgisayar bağlantısını sağlayın 

PDA bölümüne  zipli dosya içinden çıkarttığımız CF-Auto-Root-serrano3g-serrano3gub-gti9190.tar.md5 uzantılı dosyayı tanıtın ve start diyerek kuruluma başlayayın. Bu işlemleri yaparken kesinlikle bilgisayar ile telefon bağlantısını kesmeyin.
Kurulumu başarılı bir şekilde yaptıktan sonra telefonu tekrar download moduna alın.
Recovery dosyası içerisinde bulunan Recovery.tar.md5 uzantılı dosyayı çıkartın.

android note 3
CAPTION – REPLACE ME! / © undefined

 


Recovery zip içerisinden çıkan Recovery.tar.md5 dosyasını PDA bölümüne tanıttıktan sonra tekrar start tuşuna basarak kurulumu başlatın.

NOT: Recovery modda aşağı yukarı işlemleri için ses açma ve kapama, seçme işlemlerini menü tuşundan, geri çıkma işlemleri ise açma kapama tuşu ile yapılmaktadır.


Ses Açma + Menü + Açma Kapama tuşuna basarak recovery modunu açın.

Öncelikle Wipe Data/Factory Reset seçeneğine tıklayın. Sonra Wipe Cache Partition (Optional) yaparak formatlama işlemlerini bitirin.

Cyanogenmod kurulumu


Recovery modda bulunan İnstall Zip from SD card Seçeneğini tıklayarak hafıza kartına attığımız cm-10.2.1.3-serrano3gxx.zip dosyasını seçerek evet diyoruz. 

Bir süre bekledikten sonra kurulum bitecektir ve tekrar İnstall Zip from SD card diyerek içine attığımız Google programlarını barındıran Gapps.zip dosyasını seçerek tekrardan evet diyerek işlemi bitiriyoruz. 

Böylelikle telefonunuzda artık Cyanogenmod 10 ( 4.4.4 Kitkat ) kurulu olmuş olacaktır. Telefonunuz uçmaya hazır.


Siz Cyanogenmod hakkında neler düşünüyorsunuz.? 

 

28 comments

Yeni yorum yaz:
Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!