This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S4 Mini İnceleme Videosu: Galaxy S4 ile Karşılaştırmalı Test

Paket açılımı videosundan sonra Galaxy S4 Mini'yi Galaxy S4 ile karşılaştırmalı olarak incelediğimiz videomuzda Samsung'un ülkemizde satılan en iddialı telefonlarını karşılaştırma imkanı bulacaksınız. Galaxy S4 Mini video incelememiz boyunca Samsung'un yeni cihazını mercek altına alıyor ve öne çıkan özelliklerine yoğunlaşmaya çalışıyoruz. Ayrıntıları ve inceleme videomuzu yazının devamında bulabilirsiniz. 

LV1A5874
Galaxy S4 Mini Galaxy S4 ile beraber video incelemesinde / © AndroidPIT

Galaxy S4 Mini...Samsung'un S4'e alternatif olarak çıkardığı merakla beklenen yeni akıllı telefonu...Dizayn anlamında Galaxy S4'ün sahip olduğu çizgilerin aynısına sahip olan S4 Mini ilk bakışta çok olumlu bir izlenim yaratıyor.4.3 ekran büyüklüğü ile iPhone telefonlar ile benzer bir hissiyat veren S4 Mini'nin malzeme kalitesi kullanılan plastik malzeme dolayısı ile Apple'ın oldukça gerisinde.  

124.6 x 61.3 x 8.9 milimetre boyutlaruna sahip Galaxy S4 Mini'yi Samsung'un amiral gemisi cihazı S4 ile yanyana getirdiğimizde boyut farklılılarını çok daha net görebiliyoruz.Galaxy S4 Mini'nin S4'den daha kalın olması dikkatimizden kaçmıyor. Dizayn anlamında birbirlerinin aynısı olan cihazlardan S4 Mini tek el ile kullanıma S4'den çok daha yatkın olduğu için özellikle görece küçük elere sahip olan bayanlara göz kırpıyor.

Galaxy S4 Mini içerisinde Android 4.2.2 işletim sistemi ve bu sistem üzerinde çalışan Samsung TouchWiz arayüzü ile geliyor.1,5 GB'lık sistem RAM'i ve 1,7 Ghz'lık çift çekirdekli ilemciye sahip olan S4 Mini oldukça akıcı bi şekilde çalışıyor.Cihazın ekran üzerindeki komutlara tepki verme hızı oldukça tatminkar.

S4 Mini'nin ayarlarına göz attığımızda Galaxy S4'ün sahip olduğu yazılımsal zenginliğin kısıtlılığı ile karşılaşıyoruz. Yine de cihaz içerisinde akıllı ekran, hareket ve işaretler gibi ekstralar mevcut.S4 mini içerisinde bir çok farklı kullanım modu da yer almakta.Cihaz aynı zamanda farklı ekran modu kullanım seçeneklerini de beraberinde getiriyor.

Galaxy S4 Mini ile S4'ün ekranlarını yanyana koyduğumuzda Full HD farkını görmek mümkün oluyor.S4'ün sahip olduğu renk ve kontrastlar S4 Mini'ye kıyasla daha tatminkar. Aynı zamanda S4'ün büyük ekranının kullanımı çok daha üst düzey bir kullanıcı tatmini sunuyor.

Galaxy S4 Mini, 8 megapiksellik fotoğraf çekme kapasitesine sahip. Cihaz aynen S4'de olduğu gibi fotoğraf çekimi konusunda oldukça zengin filtreleme ve düzenleme seçeneklerine sahip.Bu özellikler içerisinde bana göre en dikkate değer olanlarından bir tanesi çoklu foto çekme yapabilme....Çekilen fotoğrafların düzenlenmesi de aynen S4'de olduğu gibi zenin yazılımsal içerik ile oldukça eğlenceli.  

Video: Galaxy S4 Mini İncelemesi


(youtube linki: tıklayınız)

1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!