This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Galaxy S4'ün Pil Ömrünü İki Katına Çıkarın

Akıllı telefon sahiplerinin en çok şikayet ettiği konulardan biri de en iyi cihazın bile şarjının dayanmamasıdır. Samsung'un amiral gemisi modeli olan Galaxy S4 de, 2.600 miliamper/saat pil gücüne rağmen bu sorundan azade değil. Ama şimdi Samsung Galaxy S4 sahipleri, küçük bir yatırımla sürekli şarj göstergesine bakma gerginliğinden kurtulma şansına sahip. 

Mugen Power Battery
Şirketin resmi tanıtım fotoğrafına bakmayın, bu kadar güçlü bir pilin gerçekte bu kadar ince görünmesine imkan yok. / © Mugen Power

Galaxy S4'ün pil ömrünü tam iki katına çıkarmak istiyorsanız, önce biraz para harcayacak, sonra da telefonum çok hafif olsun sevdasından vazgeçeceksiniz. Eğer buna hazırsanız, Çin firması Mugen'in özel olarak S4 için ürettiği pili tanıtmaya başlayabiliriz. Mugen Power'ın piyasaya sürdüğü bu pil, sıkı durun, tam 5.500 mAh gücünde.

S4'ü mevcut piliyle değil, Mugen'in ürettiği bu pille kullanmanız halinde, telefonu fazla yormamak şartıyla üç-dört güne kadar şarja ihtiyaç duymaksızın S4'ü kullanmanız mümkün. Tabii telefonu zaten yormadan, ölçülü bir şekilde kullanan bir tüketicinin neden böylesine güçlü bir bataryaya ihtiyaç duyacağı da başka bir tartışma konusu. Tüketici açısından kritik nokta tasarım ve ağırlığa mı daha çok önem verdiği, yoksa şarj gücüne mi. Eğer oyunuzu ikinciden yana kullanıyorsanız Mugen'in pilini satın almak iyi bir yatırım olabilir. 

galaxy s4 tipps 9
Bu pili almanız halinde, her türlü tasarruf ayarına boşverip, telefonunuzu dilediğiniz gibi sömürebileceksiniz. / © AndroidPIT

Ben şahsen yedek pil taşımaya karşı olmayan bir kullanıcıyım. Galaxy Nexus telefonumu 1.750 yerine 2.000 miliamper/saat gücündeki bir pille kullandığımı hatırlıyorum. Tabii telefonun birdenbire nasıl kalınlaşıp, ağırlaştığını da. Bu kadar küçük bir artış bile telefonun eldeki hissiyatını etkiliyorsa, yüzde yüz daha güçlü bir pilin yaratacağı etkiyi tahmin etmek çok zor değil. Cihazınız ciddi biçimde ağırlaşacak.

Gelelim bu ekstra pilin fiyatına. Mugen'in mucize bataryasını, siyah ya da beyaz arka yüz seçenekleri ve deri çantasıyla birlikte yaklaşık 90 dolara (175 TL) satın almak mümkün. Temmuz ayı içinde ürünün tüm dünya pazarlarında satışa sunulması bekleniyor.

Peki siz nasıl bakıyorsunuz ekstra pil olayına? Daha fazla şarj gücü için telefonunuzun inceliğinden ve hafifliğinden fedakârlık eder misiniz?

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Mugen Power

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!