This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung'un kısa bir süre önce 30 milyon adet satış barajını aşan ürünü Galaxy S3'ü takiben 2013 yılı içerisinde Galaxy S4'ü çıkaracağı üzerinde pek bir bir şüphe olmasa gerek ki daha şimdiden teknoloji çevrelerinde bu cihaz üzerine dedikodu kazanı kaynamaya başladı bile. Yeni Galaxy S4 üzerinde dönen söylentiler özellikle de yeni cihazın ekranı üzerinde yoğunlaşmakta. Peki sizin yeni Galaxy S4'den beklentileriniz neler? 

Samsung Galaxy S4 Hakkındaki Söylentiler Neler?

Öncelikle söylentilerin cihazın boyutları ve de spesifik olarak ekranı üzerinde yoğunlaştığını söyleyebiliriz.Bu noktada her ne kadar benim gözümde gerçekleşme ihtimali neredeyse imkansız olsa da  teknoloji dünyası içerisinde Samsung'un Galaxy S4'de bükülebilen esnek ekranlı AMOLED görüntüleme teknolojisini kullanacağına inananların sayısı hiç de az değil. Öte yandan Yeni Samsung Galaxy S4'ün ekran çözünürlüğünün full HD görüntü imkanı sunacak 1920 x 1080 piksellik bir kaliteye sahip olacağı konuşuluyor. Ekran boyutu hakkında yapılan spekülasyonlar ise 4.99 inç üzerinde yoğunlaşmış durumda.Ayrıca, ekran derinliğinin ise 441 p ile HTC Deluxe'ü geride bırakacağı iddia ediliyor.

Yeni Galaxy S4'ün içerisinde yerleşik olarak gelmesi beklenilen işlemci ise '1.7 Ghz'lik iki çekirdekli Mali 604 grafik kartı ile desteklenmiş Cortex A15' olarak açılabilecek yeni jenerasyon Exynos 5 olarak seslendiriliyor..

Bu arada bundan yaklaşık bir ay önce youtube üzerinde yayınlanan spekülatif Samsung Galaxy S4 videosuna göz atmak isteyenleriniz olabilir.

(youtube linkini cihazınızın tarayıcısında açmak için buraya tıklayınız)

 

Sizce Yeni Galaxy S4 Nasıl Olmalı?

AndroidPIT okuyucuları geride bıraktığımız hafta içerisinde yayınlanan 'Rüya Telefonunuzu Oluşturmaya Ne Dersiniz ' başlıklı yazımıza çok yüksek bir ilgi göstermiş, farklı kullanıcılarımız kendi rüya telefonlarını mükemmel bir şekilde tasvir etmişlerdi. AndroidPIT'in diğer dillerde yayın yapan kanallarında bu konu ile ilgili okuyucularımızın görüşlerini toplamaya devam ediyoruz.

Peki ama bu anlamda okuyucularımızın ve takipçilerimizin dünyanın muhtemelen üzerinde iPhone ile beraber hakkında en çok konuşulan, yazılan çizilen akıllı telefonu olan Samsung Galaxy S3'ün devamı olacak olan Samsung Galaxy S4'den beklentileri neler? Sizce Yeni Galaxy S4'ün sahip olması gereken özellikler nelerdir?  Yukarıda sizlere kısaca özetlmeye çalıştığım söylentiler ne kadar mantıklı? 

Bu konu hakkındaki soruları biraz daha filtrelemeye çalışırsam:

1) Ekran Boyutu: Sizce Samsung Galaxy S4'ün ekranı mevcut Galaxy S3'ün 4.8 inçlik ekranından daha mı büyük olmalı? 

2) Bükülebilr Esnek Ekran: Sizce Samsung tarafından geliştirilen bükülebilir tam esnek AMOLED ekran teknolojisinin yeni Galaxy S4'de kullanılma ihtimali var mı? 

3) Beklentiler & Olmazsa Olmazlar: Yeni Samsung Galaxy S4'den beklentileriniz ve olmazsa olmaz dediğiniz özellikler nelerdir? 

Düşüncelerinizi her zaman olduğu gibi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. 

 

Fotoğraf: M.E./pixelio.de

 

Dipnot: Kapsamlı  bir Galaxy S3 Mini testini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: youtube

5 comments

Yeni yorum yaz:
 • Boyutu büyürse eğer tablete benzemeye başlar. Ancak çıktığında iphone 5'in ezileceği bir gerçek.

 • Daha ince.Daha hizli.Daha buyuk.Daha akilli.Yeni smsung galaxyS4

 • Araz 16.Kas.2012 Link to comment

  evet. samsungla bi alakasi yokmus. ama 1:10-1:15 saniyelerindeki tasarim hosuma gitti. koseli tasarimi seviyorum

 • Teşekkürler Araz. Bir noktanın tekrar altını çizmekte fayda var o da yukarıdaki videonun tamamiyle spekülatif olduğu ve hiç bir iekilde Samsung ile bir alakasının olmadığı. Video'yu izlediğinde anlayacaksın zaten...

 • Araz 16.Kas.2012 Link to comment

  videoya telefonla oldugum icin bakamadim. ama ekran goruntusunden 3D kamerali oldugunu gordum. hic hoslanmadim acikcasi

  1)hayir! zaten buyuk. telefon degil de bi phablet olmasini istemezdim. note serisi bu konuya damgasini vurmus.

  2)ihtimali var tabii ki de. ama yapmiycaklarini da biliyorum

  3)beklentim, dediginiz gibi exynos 5 islemci. ayrica nexus 4'deki photo sphere ozelliyi olmazsa olmazlarim arasinda. Her ne kadar ulkemde kullanilmasa bile LTE'li gelmesini bekliyorum.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!