This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S5 çok büyük ihtimalle 24 Şubat'ta çıkıyor

Samsung, Barselona'da düzenlenecek olan Mobile World Congress etkinliği çerçevesinde 24 Şubat'ta yapacağı bir duyuru için davetiye göndermeye başladı. Etkinliğin "UNPACKED 5" (paket açılışı) adını taşıyor olması Samsung Galaxy S5'in bu tarihte tanıtılacağına dair iddiaları da güçlendirdi. 

Samsung Unpacked 5
Samsung'un Twitter hesabıdan paylaşılan davetiye çok büyük ihtimalle S5'e ait. / © Samsung Mobile Twitter

Bilindiği gibi Güney Koreli'nin yeni Galaxy S5 modelini alışılmışın dışında, 23 Şubat'ta Barcelona'da yapılacak Dünya Mobil Kongresin'de (MWC) tanıtacağı Eldar Murtazin tarafından iddia edilmişti. Bu iddianın akabinde gelen o gün tanıtacak bu gün tanıtacak diye tartışmalar, tahminler havada uçuşa dursun Samsung bu günün erken saatlerinde önemli bir ipucunu dünyayla paylaştı. Daha önceki cihaz tanıtımlarında “Unpacked” konseptini kullanan Samsung yine aynı konsepti kullanarak, fakat bu sefer nüktedan bir şekilde kenara “5” ekleyerek göndermede bulundu.

Samsung twitter
İşte Samsung Mobile'ın imalı tweet'i. / © Samsung Mobile Twitter

Samsung'un MWC etkinliğinin ilk gününde yapacağı etkinliğin adı, Galaxy S5'in bu tarihlerde tanıtılacağına dair zaten var olan söylentileri daha da alevlendirdi. Gerek etkinliğin adında "paket açılma" tabirinin, gerekse de beş rakamının geçmesi çok büyük bir olasılıkla bu kez söylentilerin gerçek çıkabileceğine işaret ediyor. 

Diğer yandan tıpkı Samsung'un Galaxy serisinin diğer cihazlarında olduğu gibi S5'in satışına da Nisan ayında başlanacaksa, cihazın Şubat sonu ya da en geç Mart başında tanıtılması akla yatkın bir durum. 

Şimdi herkes, hakkında yüzlerce sızıntı haber ve dedikodu çıkan Galaxy S5'in nasıl görüneceğini, hangi malzemeyle yapılacağını ve ne gibi donanım özelliklerine sahip olacağını merak ediyor. Samsung'un mobil birimler şefi Lee Young-Hee, konuyla ilgili Bloomberg'e yaptığı açıklamada şu tabirleri kullanmıştı: 

S3'ten S4'e geçtiğimizde müşterilerin iki cihaz arasındaki fiziksel farkı çok da net göremedikleri doğrudur, bu yüzden piyasadan aldığımız tepki de çok büyük olmadı. 

S5'de ise köklere dönüş var. Ekrana ve dokunuş hissine önem veriyoruz. 

Sonuç itibarıyla, bu kez haber doğru görünüyor. 24 Şubat'taki Samsung etkinliğini biz de AndroidPIT olarak kalabalık bir grupla takip edip cihazla ilgili tüm haberleri en taze şekilde size ileteceğiz. 

Kaynak: Samsung Mobile

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • s5 den banane isterse yarın çıksın samsung ! ben s4 de 1800 tl para verip peşin aldım ama sen 4.2.2 gibi batarya dostu sürümü 4.3 yaptın ve hala s5 çıkacak su gibi biten sürümü değiştirmedin kitkat nerde ya nekadar paracıl bir şirketmiş arkadaş kaç tane s4 modeli çıkardı doymadı hala telefon üretip satmaya çalışıyorlar bu konuda iphone açık ara önde 1 senede 1 telefon çıkarıyorlar az GÜNCELLEME VER AZ AYIP AYIP ÇEKİK GÖZLÜLER ama bende hata htc one v den s4 de geçilirmi htc one almak varken bida samsungmu ASLA

  • Bence biraz daha beklemeliydi. Yazilim konusunda ios7 kadar muhtesem grafigi yakalayip Touchwiz ide degistirip adina yakisir bir cihaz piyasaya sunabilirdi. Kitkatla buyuk bir degisim yasanacagini dusunmuyorum. Sonucta ayni samsung kafasi degismez ama degismeli. Insanlara kullanmadiklari bir cok ozellik versen ne olur ki ?

  • Araz 04.Şub.2014 Link to comment

    heyecanla bekliyorum :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!