This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Galaxy S5 yeni duyurulan 4GB RAM’lerle mi donatılacak?

Samsung yeni teknoloji RAM’lerini duyurur duyurmaz hemen ilk dedikodular gelmeye başladı. Dün Samsung tarafından duyurulan LPDDR4 RAM’lerin 4 GB kapasiteli belleklerin (RAM) önünü açabileceğini belirtmiştik. ZDNet’e göre, Samsung bu yeni belleklerini heyecanla beklenen amiral gemisi Galaxy S5’te kullanacak.

galaxy s5 concept 0
Resmi olmayan Samsung Galaxy S5 konsepti / © Samsung Blog News

Samsung dünyanın ilk LPDDR4 belleklerini geliştirerek mobil teknolojide yeni bir devri de açtı. Tabi ki Samsung’un bu yeni teknoloji belleklerini Galaxy S5’ten başka bir cihazda kullanacağı düşününelemez! (tabi muhtemelen yeni Note serisinde) GÜney Kore kaynaklı ZDNet haber sitesinin haberine göre Samsung,  yeni belleklerinin üretimine 2014’ün başlarında başlayacak.

Dolayısıyla bu belleklerın beşinci jenerasyon Galaxy modelinde kendine yer bulması mümkün. Fakat böyle bir durumda yeni performans canavarının tanıtımı, önceki dedikoduların aksine 2014 yılının ikinci çeyreğine kayabilir. Tabi düşününce 4GB’lık yeni bellekler Samsung’un 7 Ocak’taki CES 2014’te tanıtması beklenen 64-bit işlemcilere güzel birer yol arkadaşı olabilir. Eğer bu iki özellik Samsung’un müstakbel amiral gemisinde birleşirse, Güney Koreli kendine rakip bulmada zorlanabilir!

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: ZDNet Korea, Ittoday

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!