This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Galaxy S5'in piyasaya çıkış tarihi ve octa-core versiyonu

Samsung, Galaxy S5’i tanıttı, peki şimdi ne olacak? Cihaz ne zaman satışa sunulacak? Kimler öncelikte? Ve cihazın farklı bir versiyonu olacak mı? İşte cevapları…

galaxy s5 watermark 18
© AndroidPIT

Galaxy S5, 11 Nisan tarihinden başlayarak 150 ülkede satışa sunulacak. Öncelik elbette dünyanın büyük operatörlerinde. Bunlar arasında Sprint, AT&T ve T-Mobile var, Verizon’dan ise henüz bir ses yok. Avrupa’da da Vodafone telefonu getirecek.

Fiyatlandırmayla ilgili henüz bir bilgi yok, cihazın çıkış tarihine yakın açıklanması bekleniyor. Ayırca Galaxy S5 ve Gear 2’nin beraber gelmesi bekleniyor. Galaxy S5, IP67 sertifikasına sahip parmak izi tarayıcı ve bir akıllı telefonda kullanılan en hızlı kamerası ile fazlasıyla bekleniyor.

S5octa
© sammobile

Bir diğer haberse Samsung’un dün tanıtım sırasında bahsetmediği Galaxy S5’in octa-core versiyonu. Samsung’un blogunda yayınlanan bir infografik bize octa-core versiyon ile ilgili ipuçları veriyor. Cihaz büyük ihtimalle 2.1 GHz hızında bir işlemciye sahip olacak ve farklı ülkelerde de satışa sunulacak. Samsung’un Exynos Infinity işlemci üzerinde çalıştığı geçtiğimiz haftalar da çok konuşuldu fakat dün Samsung bu çalışmasından çok bahsetmedi. Önümüzdeki haftalarda bunun da tanıtımının yapılması bekleniyor.

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Yasin Öz 25.Şub.2014 Link to comment

    fiyatı ne kadar olacak acaba.
    ayrıca octa core versiyonu muhtemelen türkiye gelmez. çünkü 4g halen yok.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!